jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۴۰۷۱۷ ۰۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آمار لغو کنسرت‌ها، برخورد با فرار مالیاتی، هشدار درباره شبکه‌های اجتماعی، تشکیل قرارگاه مبارزه با موادمخدر و تمهیدات پلیس برای اربعین از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در نشست سخنگوی ناجا با خبرنگاران بود.

به گزارش جام‌جم، سردار سعید منتظرالمهدی دیروز با حضور در جمع خبرنگاران به پرسش‌های نماینده رسانه‌ها درباره موضوعات انتظامی پاسخ داد.

لغو 14 کنسرت

وی در پاسخ به پرسشی درباره لغو کنسرت‌ها گفت: در شش ماه امسال 410 مورد درخواست برگزاری کنسرت داده شد که از این میان 14 کنسرت لغو شد. سه مورد آن توسط خود گروه لغو شده، سه مورد از طرف حراست وزارت ارشاد مجوز برگزاری دریافت نکرده، دو مورد حکم قضایی داشته و شش مورد نیز توسط پلیس اماکن از برگزاری‌شان جلوگیری شده است.

پرسش بعد خبرنگاران درباره کنسرت و تئاترهای زیرزمینی بود که سخنگوی ناجا درباره آن گفت: آمار چنین فعالیت‌هایی کم است اما به طور کلی هر فعالیتی که بدون مجوز رسمی باشد مشمول برخورد خواهد شد.

برخورد با فراریان مالیاتی

خبرنگاری پرسید؛ آیا پلیس قصد برخورد با فراریان مالیاتی را دارد یا خیر؟ که منتظرالمهدی پاسخ داد: ما همچنان منتظر تصویب لایحه تشکیل پلیس اقتصادی در مجلس هستیم؛ اما در حال حاضر چنانچه پلیس آگاهی ناجا در معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی با موارد فرار مالیاتی و دیگر جرایم اقتصادی روبه رو شود ضمن برخورد با آن موضوع را به مسئولان اقتصادی نیز منتقل خواهد کرد. در این بین ممکن است فراریان مالیاتی نیز باشند که اطلاعات آنان به سازمان‌های مالیاتی داده خواهد شد اگر چنانچه این افراد در خارج از کشور باشند پلیس بین‌الملل با ارتباطاتی که دارد با این افراد برخورد کرده و آنان را به کشور بازمی‌گرداند.

سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه این نشست به کاربران نرم افزارهای ارتباطی و اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، لاین، واتس‌آپ، بی‌تالک و ... هشدار داد: با توجه به این که سرور این شبکه‌ها در ایران نیست حتما حین استفاده حواس خود را جمع کرده و از انتشار تصاویر خصوصی خود در این فضاها خودداری کنند.

قرارگاه مبارزه با مواد مخدر

منتظرالمهدی از تشکیل قرارگاه مبارزه با مواد مخدر به دستور فرمانده ناجا خبر داد و افزود: این قرارگاه از سه‌شنبه با اولویت برخورد با خرده فروشان در سراسر کشور آغاز به کار کرده و ما تمام بازداشتگاه‌هایمان را از خرده‌فروشان مواد مخدر پر خواهیم کرد.

منتظرالمهدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر فروش مواد مخدر توسط دستفروشان در مترو خاطرنشان کرد: ما در بررسی‌هایمان به فروش مواد مخدر در مترو آن هم توسط دستفروشان نرسیده‌ایم.

سفر بدون گذرنامه ممنوع

وی درباره آخرین اقدامات انجام شده برای میزبانی از زائران عتبات عالیات در اربعین حسینی اضافه کرد: پیش‌بینی سفر بیش از 5/2 میلیون زائر به عتبات انجام شده است که جزئیات آن را در نشست آتی بیان خواهم کرد؛ اما در حال حاضر لازم است تاکید کنم که امسال به هیچ عنوان سفر بدون گذرنامه نخواهیم داشت و لازم است متقاضیان سفر گذرنامه خود را دریافت کنند. همچنین گیت‌ها و خروجی‌ها در سه مرز اصلی نیز افزایش یافته است.

منتظرالمهدی درباره ممنوعیت حمل حیوانات در خودروهای شخصی اظهار کرد: حمل هر نوع حیوان اعم از سگ، گربه، موش و ... توسط خودرو ممنوع بوده و متخلفان در صورت رویت پلیس مشمول جریمه خواهند شد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری هفته ناجا اضافه کرد: در این هفته تسهیلاتی همچون ترخیص سریع وسایل نقلیه که توسط عوامل راهنمایی و رانندگی به پارکینگ منتقل شده‌اند، ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر