jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۴۰۰۴۷ ۰۶ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۴۱

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان خبر داد

موافقت بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داد و گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

موافقت بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی

جمشید برزگر در نشست خبری در پاسخ به تسنیم با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه در بخش مسکن مطرح و به دولت ارائه شده است.

وی از اعلام آمادگی بانک مسکن برای پرداخت وام 100 میلیون تومانی خرید مسکن خبر داد و در پاسخ به تسنیم، گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و به انبوه‌سازان پرداخت شده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

برزگر با اشاره به این که در برخی از استان‌ها در حال معرفی برای دریافت این تسهیلات هستیم، بیان کرد: این تسهیلات به اعضای انجمن انبوه‌سازان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام این‌که متناسب با جذب منابع بانک مسکن تسهیلات به صورت شناور به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل بالای 20 درصد پیشرفت داشته باشد و کارشناس بانک مسکن آنرا تایید کند.

برزگر یادآور شد: پیشنهاد نرخ سود 14 درصدی را برای این تسهیلات داده‌ایم.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان همچنین با بیان این‌که 13 مهرماه امسال مصادف با روز جهانی اسکان بشر همایش سراسری انبوه‌سازان برگزار می‌شود، اظهار کرد: محور همایش مذکور بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه ششم توسعه و چالش‌های فراروی ساخت و ساز مسکن در کشور است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام غیر رسمی، در طرح جامع مسکن به نیاز کشور تا سال 1405، بافت‌های فرسوده و مسکن مورد نیاز دهک‌های یک تا سه در قالب طرح مسکن اجتماعی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم با اجرای این برنامه شاهد تحریک در بازار مسکن و به دنبال آن رونق بخش ساخت و ساز باشیم.

برزگر همچنین با اشاره به این‌که وزیر راه و شهرسازی بابت قانون مالیات‌ها تا دریافت کارت زرد مجلس پیش رفت، افزود: یکی از مشکلات ما بررسی نقاط ضعف و قوت قانون نظام مهندسی است، باید در مقابل هر پرداختی باید خدمتی ارائه شود. دوستان نظام مهندسی برای هر خدمتی مبلغ مشخص و معینی را دریافت کنند،‌در حال حاضر همه ناراضی هستند؛ هم دولت، هم مردم، هم سازندگان. هیچ کس برای پولی که گرفته پاسخگو نیست، به دنبال یک سازمان نظام مهندسی پاسخگو هستیم و در مقابل امضایی که داده پاسخگو باشد اما متاسفانه این موضوع عملی نشده است.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با تاکید بر این‌که خواستار ماده 29 قانون هستیم، گفت: با اجرای این قانون همه می‌توانند در برابر تولیدات خود در بخش مسکن پاسخگو باشند.

برزگر با بیان این‌که وزیر راه قول داده آئین‌نامه اجرایی کارهای ساختمانی ابلاغ می‌شود، افزود: ساختمان باید توسط افراد دارای صلاحیت و متخصص ساخته شود، در تمام شهرهای ایران ساخت و ساز نه متولی دارد نه ناظر. هر کس زودتر از خواب بیدار می‌شود به دنبال اجرای یک پروژه مشارکتی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر