jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۵۶۷۸ ۲۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در دهمین نشست کمیسیون ویژه برجام ادعاهای مذاکره‌کنندگان قبلی در مورد مذاکرات آلماتی را رد کرد و گفت: پیشنهاد آلماتی در دست ماست، غرب حتی در یک جا نگفته تحریم‌ها را برمی‌داریم.

به گزارش ایرنا، وی در این نشست که روز یکشنبه برگزار شد، گفت: اگر دوستان زحمت بکشند و آخرین پیشنهادی را که طرف غربی به دوستان مذاکره‌کننده گذشته در استانبول ارائه داد ملاحظه کنند، مشاهده می‌کنند که چگونه قدم به قدم مطرح کرده و بالاترین حدی از رفع تحریم را هم که در برابر اقدامات اساسی ایران مطرح کرده رفع تحریم‌های نفتی بوده است. یک کلمه هم درباره رفع تحریم‌های شورای امنیت در آخرین پیشنهاد اشاره شده غربی‌ها وجود نداشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر