jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۸۳۳۹۷۱ ۱۸ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۷

برنامه رادیویی «حوض نقره» به مناسبت روز ملی سینما گفت و گو با عزت الله انتظامی و محمدعلی کشاورز را تدارک دیده است.

خاطرات انتظامی و کشاورز از سینما روی آنتن رادیو ایران

ریحانه یزدان دوست تهیه کننده برنامه «حوض نقره» گفت: 21 شهریور ماه روز ملی سینماست برای همین «حوض نقره» در روز جمعه 20 شهریور، به ورود سینما به ایران در زمان مظفرالدین شاه قاجار می پردازد و در بخش های مختلف تاریخچه سینمای ایران را بیان می کند.

وی افزود: «تینا میرکریمی» گزارشگر برنامه «حوض نقره» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران به مناسبت روز ملی سینمابه خانه عزت الله انتظامی می رود و درخصوص موزه سینمای ایران صحبت می کند همچنین در عیادت با محمدعلی کشاورز در منزلشان در خصوص فیلم هایی که او بازی کرده به گفتگو می نشیند.

یزدان دوست در گفتگو با فارس گفت: بیان اولین فیلم های صامت «آبی و رابی»، فیلم ناطق «جعفر و گلنار» معرفی اولین عکاس ابراهیم خان باشی، اولین فیلمبردار خان بابا معتضدی از دیگر بخش های این برنامه است.

یزدان دوست خبرهای سینما و تئاتر، گزارش با آپاراتچی های قدیمی سینما را از دیگر بخش های این برنامه هنری دانست و افزود: صحبت این دوستان جالب است آن هم درزمانی که فیلم هابه صورت نگاتیو بوده و دیجیتالی نبوده است.

«حوض نقره» جمعه از ساعت 16 با گویندگی مهرناز فقیهی و کارشناسی مصطفی محمودی و سعیده جانی خواه از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر