jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۲۹۹۹۲   ۰۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۶

سخنگوی دولت در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد:

با کمتر از 24 میلیارد دلار نفتی کشور را اداره می‌کنیم

۴

سخنگوی دولت گفت: دولت با کمتر از 24 میلیارد دلار نفتی کشور را اداره می‌کند و شما می‌دانید سختی بر ما حاکم است، بنابراین امیدواریم به یاری خداوند تحریم‌ها شکسته شود و در همین راستا باید با برنامه‌ریزی اقدامات را انجام دهیم.

با کمتر از 24 میلیارد دلار نفتی کشور را اداره می‌کنیم

به گزارش فارس ، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: هر سال با فرارسیدن سالروز شهادت دو شهید اسوه و خدوم انقلاب اسلامی، شهیدان رجایی و باهنر فرصتی فراهم می‌شود تا نسبت به ظلمی که به جمهوری اسلامی ایران وارد شد و خدماتی که فرزندان انقلاب در ساختار دولت ارائه می‌کنند، گزارشی به مردم از سوی خادمان خود ارائه شود.

وی افزود: یکی از این نقاط ثابت ماندن نسبی نرخ ارز بود و مقام معظم رهبری در بیانات خود این اقدام دولت را در مهار تورم اقدامی مثبت مورد تأکید قرار دادند و البته فرمودند این تورم زیر 14 درصد نیز قابل قبول نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: هنر ما تا اینجا این بوده است که تورم بالای 40 درصد را به 14 درصد برسانیم و حرف مردم نیز به‌حق است که باید مشکلات اقتصادی حل شود و به همین دلیل تک نرخی کردن تورم را در دو سال آینده جزو اهداف خود قرار داده‌ایم.

نوبخت ادامه داد: دولت تلاش می‌کند رشد اقتصادی را به 8 درصد برساند تا مردم این کاهش تورم را در سفره زندگی خود احساس کنند و در نهایت فرصت‌های جدید شغلی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز بر اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت تأیید و ابراز خرسندی کردند، بیان کرد: این یک قدم رو به جلو توسط دولت محسوب می‌شود که در سال‌های آینده نیز دنبال می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه دولت یازدهم باید با این رشد 3 درصد اقتصادی برای 800 هزار نفر جدید که وارد بازار کار شده‌ بودند، شغل ایجاد می‌کرد، گفت: ما برای 700 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کردیم، اما باز هم برای 100 نفر دیگر ایجاد فرصت شغلی لازم است.

نوبخت اضافه کرد: ما از این تحول اقتصادی توانستیم در مذاکرات هسته‌ای سود ببریم، ملت ایران ملتی بزرگ است، بنابراین دشمنان هرگز نمی‌توانند موضوعی را بر ما تحمیل کنند و دیدید که آنها نیز از سوی کنگره خود تحقیر شدند.

وی افزود: دو سال نخست دولت با این فراز و فرود نیز گذشت، شما می‌دانید تحولات اقتصادی هرچند کُند در شرایطی رخ داد که قیمت نفت اکنون به حدود 40 دلار رسیده است.

نوبخت با تأکید بر اینکه بخش قابل توجهی از منابع مالی ما صرف پرداخت حقوق و دستمزد می‌شود، گفت: امسال 38 هزار نفر را استخدام کردیم.

وی با بیان اینکه قوانین مجلس را به عنوان فصل‌الخطاب می‌پذیریم، افزود: ما باید این رشد 8 درصدی اقتصادی را داشته باشیم، همچنین سازمان مدیریت باید بودجه سال آینده را تا 15 آذرماه تقدیم مجلس کند و امسال نیز این کار را انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأکید کرد: بین 800 تا 163 هزار میلیارد تومان منابع داریم که باید بخشی را با بهره‌وری اجرا کنیم تا به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت سه هدف مهم را دنبال می‌کند، گفت: ابتدا تکمیل طرح‌های بالای 80 درصد پیشرفت است، سپس طرح‌هایی که به توازن منطقه‌ای کمک می‌کند و در نهایت طرح‌هایی که می‌تواند طرح‌های دیگر را تکمیل کند.

نوبخت با بیان اینکه از هم‌اکنون باید تا 6 سال آینده بر روی چند موضوع تمرکز کنیم،‌ تصریح کرد: آب موضوع نخست است، موضوع محیط زیست، صندوق‌های بازنشستگی، نفت، میادین، آب‌های مرزی،‌ صنعت گردشگری،‌ معادن و مکان‌های خاص از دیگر موضوعات بسیار مهم کشور هستند.

وی در ادامه چنین توضیح داد: برای محور البرز، زاگرس، مکران و سواحل جنوب و محور شرق به دنبال برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مهمی هستیم؛ همچنین توجه ویژه به وضعیت حاشیه‌نشینی شهر مشهد داریم و این امر در حالی است که این وضعیت برای یک میلیون حاشیه‌نشین مشهد قابل قبول نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه تا پایان امسال باید 23 طرح بزرگ را در خراسان رضوی افتتاح کنیم،‌ گفت: این دولت در دو سال آینده وظایف بزرگی دارد، بنابراین باید این پرچم را با ایجاد امید، همدلی و همزبانی به سر منزل مقصود برسانیم و رضایت خداوند را به دست بیاوریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حح
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
.... با این كشور داری
۰
۰
دانشجوی ایرانی
Netherlands
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
با این حرفها طرف دارد به استكبار چراغ سبز نشان میدهد كه مملكت در اوضاع آشفته بسر می برد و برای ضربه زدن به ایران وقت خوبی است ...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر