jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۷۱۵۸   ۲۸ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سردیس سیدمحمد محیط‌طباطبایی، پژوهشگر ادبی، مورخ، منتقد و ادیب معاصر ایران، فردا در تهران نصب می‌شود و با حضور احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر، عیسی علیزاده مدیرعامل سازمان زیباسازی تهران، احمد محیط‌طباطبایی فرزند استاد و جمعی از مدیران شهری و هنرمندان رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، این سردیس از جنس برنز و توسط نگار نادرپور ساخته شده است که در ورودی بوستان سیدمصطفی خمینی جانمایی و رونمایی خواهد شد.

سیدمحمد طباطبایی معروف به محیط‌طباطبایی، پژوهشگر، مورخ و ادیب برجسته معاصر ایران است که به عنوان تاریخ زنده و پویای یک قرن شناخته می‌شود که با مطالعه مستمر تاریخ یکی دو قرن قبل از خود توانست نقش مهمی در تاریخ ادبی ایفا کند.

سیدمحمد محیط‌طباطبایی روز سه‌شنبه 27 مرداد ۱۳۷۰ هجری شمسی در آستانه نود سالگی در تهران درگذشت. پیکر او طبق وصیت در برج طغرل در مجاورت ابن بابویه در شهر ری دفن شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر