وزیر امور اقتصادی و دارایی:

پرداخت یارانه نقدی مشکل ساز شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره مشکل تامین منابع لازم برای پرداخت یارانه نقدی گفت: تراز مالی هدفمندی یارانه ها با محدودیت های سختی مواجه شده است.
کد خبر: ۸۲۷۰۰۷
پرداخت یارانه نقدی مشکل ساز شده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی طیب نیا در حاشیه پنجاهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران افزود: مجلس اجازه بهره گیری 6300 میلیارد تومان از بودجه عمومی برای کمک به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را داده است ، با این وجود دولت از ماههای گذشته به سختی منابع مالی لازم را برای پرداخت های نقدی تامین می کند.

وی اضافه کرد: از نیمه پارسال که قیمت نفت کاهش یافته این امر در منابع هدفمندی یارانه ها تاثیرگذار بوده و دولت را با مشکل مواجه کرده اما تاکنون دولت خود را مقید دانسته است که منابع را به هر شیوه تامین کند.

طیب نیا با اشاره به حذف افراد پردرآمد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس بررسی های کارشناسی، گفت: دولت اصرار دارد شناسایی این افراد دقیق و کامل باشد و پس از حذف نیز در صورت شکایت رسیدگی های لازم انجام شود.

اصلاح بودجه ۹۴ در دستور کار نیست

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بودجه سال ۹۴ به گونه ای تنظیم شده است که قابلیت تطبیق با شرایط پساتحریم را دارد، ضمن اینکه این بودجه در دو سطح تنظیم شده است.

علی طیب نیا درپاسخ به پرسشی درباره اصلاحیه بودجه سال 94 با توجه به احتمال لغو تحریمها در ماه های آینده براساس توافق اخیر هسته ای افزود: با توجه به تنظیم لایحه بودجه سال 94 با گزینه های مختلف نیازی به ارائه اصلاحیه بودجه به مجلس را احساس نکردیم اما اگر در ماه های پیش رو ضرورتی را احساس کنیم، حتما این کار را انجام خواهیم داد.

وی درباره راه اندازی بورس ارز و ارائه پیش نویسی از سوی بانک مرکزی به وزارت اقتصاد در این باره گفت : پیش نویس راه اندازی بورس ارز به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شده و سازمان بورس در حال بررسی این پیش نویس است، ضمن اینکه طرح مشترکی را با بانک مرکزی تهیه کرده و مبنای اقدامات بعدی قرار خواهیم داد.

وی افزود: در آینده نزدیک بورس ارز راه اندازی خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۴
۰
۰
لطفا اگر خواستید یارانه را قطع كنید بكنید ولی افزایش قیمتها را نیز برگردانید به روز اول بعد یارانه اهم نمی خواییم
y
Germany
۱۳:۴۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۴
۰
۰
جالبه دولت اینقدر كه رو حذف یارانه هاداره بحث میكنه رو اختلاسه و چگونگی جلوگیری از اختلاص ها بحث نمیكنه
شجاع
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۴
۰
۰
اگه یارانه اشتباه بود چرا دولت شما ادامه داده تاحالا همان اول میگفتید یارانه ها قطع وقیمتها را بر میگرداندید به روز اول ویا اقلابه نصف كاهش میدادیدوقتی ... حقوق ملیاردی میگیره از سختی ملت كه خبر نداره ...

نیازمندی ها