jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۲۵۹   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۱

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی شهر قشنگ به کارگردانی مهدی مظلومی در120 قسمت 30 دقیقه ای در شبکه سوم سیماادامه دارد شهر قشنگ داستان هفته نامه ای است که مسوول و کارمندان آن هر کدام به فراخور شخصیت خود با مشکلات چندی روبه رو می شوند

مهدی مظلومی کارگردان این مجموعه که پیش از این کارگردان تلویزیونی و تدوینگر چند مجموعه تلویزیونی بوده است ، در باره شخصیت های مجموعه گفت : شخصیت های داستان این مجموعه از اقشار مختلف اجتماع هستند. مثلا در این مجله ، مدیر مسوولی است که آدم منفعت طلبی است و تنها به منافع مالی خودش می اندیشد او ازروزنامه نگاری ، چیز زیادی نمی داند و تنها به پشتوانه مالی اش ، این مقام را کسب کرده است در برابر او خبرنگاری دیده می شود که این حرفه را دوست دارد و آدمی منطقی است ؛ اما چون در وضعیت اشتباهی قرار گرفته است ، استدلال هایش نیز کمکی به او نمی کند؛ بنابراین ناخواسته در همان مسیر حرکت میکند.مظلومی با توضیح این مطلب که در این سریال ، شخصیت منفی وجود ندارد، گفت : در این سریال آدم بدی وجود ندارد. مثلا آبدارچی مجله با این که آدم فضولی است ؛ اما خیلی زود می فهمیم که همه اینها از شخصیت کودکانه او سرچشمه می گیرد یا مثلا منشی مجله ، خانمی است که اخبار مجله را خیلی سریع به خانه منتقل می کند و بالعکس ؛ باوجود این ، رفته رفته می فهمیم که او قصد بدی از این کار ندارد.کارگردان "شهر قشنگ " در پاسخ به این پرسش که چرا مجله ای زرد را به عنوان محملی برای ارائه اتفاقات در نظر گرفته است ، گفت : مجلات زرد معمولا جنجال برانگیزند. در این گونه مجله ها، بیشتر از این که به خود خبر و صحت و سقم آن توجه کنند، به تاثیر روانی و اغراق خبرها می پردازند و این برای ما جالب بود وی در باره این که چرا از بازیگردان در این مجموعه استفاده کرده است ، گفت : به عقیده من کارگردانی ، استفاده درست از ابزارهای گوناگون برای رسیدن به یک هدف معین است اگر یک کارگردان بخواهد خودش از همه آن ابزارها استفاده کند، موفق نخواهد شد؛ بنابراین باید از متخصصان آن استفاده کند به همین دلیل من نیز برای رسیدن به نتیجه بهتر در امر بازیگری ، از متخصص بازیگردانی استفاده کردم برخی از دست اندرکاران این مجموعه عبارتند از: نویسندگان : سروش صحت ، محمود طالبیان ، ریما رامین فر، حسین کیانی ، بازیگردان : فرهاد آئیش مدیر تولید: همایون ایزدپناه ، طراح نور: منوچهر شمسایی ، تصویربرداران : زین الدین علامه ، محمودکاظمی ، تهیه کننده : محمد کاشانی ، بازیگران : فتحعلی اویسی ، مریم سعادت ، محمود بصیری ، بیژن بنفشه خواه ، امیر جعفری ، لیلی رشیدی ، فلامک جنیدی، مهدی صبایی و بازیگر میهمان: جمشید مشایخی.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر