jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۲۵۵۴۶   ۲۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۹

هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران

رقابت صدرنشین با قهرمان نزول کرده

تقابل دو مربی سرخابی در روز رویارویی صدرنشین با یکی از دو قعرنشین، برگزاری دربی جذاب در اهواز و رقابت نارنجی‌پوشان تهران با بدشانس‌ترین تیم لیگ پانزدهم از اتفاقات جالب روز دوم از هفته سوم لیگ است.

رقابت صدرنشین با قهرمان نزول کرده

هفته سوم از رقابت های لیگ برتر باشگاه‌های کشور فردا جمعه با برگزاری چهار مسابقه پیگیری می‌شود که در تهران استقلال صدرنشین میزبان قهرمان جام حذفی است، تراکتورسازی در خانه پذیرای تیم ناهماهنگ راه‌آهن است و در ورزشگاه دستگردی سایپا از بدشانس‌ترین تیم لیگ پانزدهم پذیرایی می‌کند.

به گزارش مهر، همچنین در اهواز دربی این شهر بین دو تیم فولاد و استقلال برگزار می‌شود که در زیر نگاهی گذرا به این دیدارها خواهیم داشت:

تراکتورسازی تبریز - راه‌آهن تهران

دو تیم با شرایط‌ مختلف مقابل همدیگر قرار می‌گیرند، تیم‌هایی که هفته اول را با تساوی آغاز کردند اما در هفته دوم یکی برنده شد و دیگری بازنده. برنده هفته دوم میزبان این بازی یعنی تراکتورسازی است که دربی تبریز را با یک پیروزی پرگل جشن گرفت و حالا با روحیه بالاتر مقابل راه‌آهن صف‌آرایی می‌کند.

شاگردان اولیویه‌را برای اینکه ثابت کنند یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ پانزدهم هستند، باید در بازی‌های خانگی و خصوصا مقام تیم‌هایی همچون راه‌آهن به برتری برسند، به همین دلیل انگیزه بالایی برای کسب سه امتیاز این مسابقه دارند.

در سوی دیگر میدان راه‌آهنی به میدان می‌آید که هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده و هفته قبل هم در خانه شکست تلخی را تجربه کرد. شاگردان کاظمی برای اینکه لیگ را با نتایج ضعیف و قرار گرفتن در پایین جدول آغاز نکنند، نیاز به حداقل کسب امتیاز در تبریز دارند.

فولاد خوزستان - استقلال خوزستان

بعد از دربی اصفهان و تبریز، سومین رقابت همشهری‌ها در لیگ همین مسابقه است، جایی که فولادی‌های قدیم برابر تیم سابقشان صف‌آرایی می‌کنند و قطعا جدالی زیبا و مهیج را رقم خواهند زد. فولاد خوزستان قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر که در فصل گذشته روزهای پرنوسانی داشت و در نهایت نه قهرمان شد و نه آسیایی، آنها فصل جاری را نیز خوب شروع نکرده و تنها دو تساوی به دست آوردند.

شاگردان اسکوچیچ برای رسیدن به نخستین برد خود در لیگ برتر در این بازی به میدان می‌آیند، آنهم در شرایطی که عبدالله ویسی سرمربی رقیب و چندین بازیکن گذشته خود را در تیم مقابل می‌بینند و همین شناخت ممکن است کارشان را برای رسیدن به پیروزی سخت کند.

آبی‌پوشان اهوازی هم پس از پیروزی مقابل پرسپولیس در هفته گذشته، از روحیه و انگیزه بالایی برخوردارند و اگر بتوانند از فولاد هم امتیاز بگیرند، همچنان در نیمه بالای جدول خواهند ماند و این یعنی شروع بسیار خوب و امیدوارکننده در لیگ پانزدهم.

استقلال تهران - ذوب‌آهن اصفهان

پیروزی در دو مسابقه نخست لیگ برتر باعث صدرنشینی استقلالی‌ها شد، نتیجه‌ای که شروع بسیار خوبی برای مظلومی و تیمش بود. حالا استقلالی‌ها در سومین بازی لیگ پانزدهم باید مقابل تیم مدعی قرار بگیرند که در دو هفته نخست شکست خورده است، مسابقه‌ای که برایشان سخت‌تر از دیدار با سیاه‌جامگان و ملوان است.

آبی‌پوشان تهرانی که هنوز وضعیت پروپیچ مهاجم جدیدشان مشخص نیست، سعی دارند در بازی سوم قهرمان جام حذفی را شکست داده و همچنان صدر جدول را حفظ کنند، اما رسیدن به این هدف مقابل ذوب‌آهنی که به فکر جبران است، کار بسیار سختی است.

همانطور که اشاره شد شاگردان گل‌محمدی لیگ را با دو شکست آغاز کردند که دومی آن باخت در دربی بود. حالا این تیم برای دوری از بحران نتیجه‌گیری و جبران هر چه بهتر این باختها، نیاز به بردن استقلال در تهران دارد. کسب امتیاز از استقلال در تهران علاوه بر اینکه برای ذوب‌آهن مفید است، به سود سپاهان هم خواهد بود و یک اتفاق مثبت برای اصفهانی‌های لیگ محسوب می‌شد.

ضمن اینکه تقابل پرویز مظلومی با یحیی گل‌محمدی رقابت دو مربی سرخابی است که خودش جذابیت‌های خاصی دارد و هر کدام از این دو مربی از بردن تیم مربی دیگر، لذت ویژه‌ای خواهند برد.

سایپای تهران - پدیده مشهد

پیروزی مقابل راه‌آهن با گلزنی جواد نکونام اتفاق ویژه‌ای برای شاگردان مجید جلالی بود که باعث شد نخستین برد خود در لیگ پانزدهم را جشن بگیرند. سایپایی‌ها پس از انتقال از کرج به تهران بازی‌های خود را در ورزشگاه دستگردی برگزار می‌کنند که جلالی سرمربی و نکونام کاپیتان این تیم خاطرات بسیار خوشی از این ورزشگاه دارند که یکی از آنها قهرمانی با پاس در لیگ سوم است.

این تیم حالا تهرانی، برای اینکه جایگاه بهتری در بالای جدول به دست آورد، امیدوار به پیروزی مقابل پدیده است، اما از دست دادن امتیاز، جایگاه چهارمی این تیم را به خطر می‌اندازد.

پدیده مشهد میهمان سایپایی‌ها تا به امروز یکی از بدشانس‌ترین تیم لیگ پانزدهم بوده است زیرا ابتدا پیروزی مقابل پرسپولیس در تهران را با تساوی عوض کرد و سپس در خانه برد مقابل فولاد را در دقایق پایانی از دست داد. این تیم مشهدی امیدوار است بتواند حداقل در تهران دست به کار بزرگی است و نخستین بردش در لیگ جاری را به دست آورد، هر چند گرفتن امتیاز از سایپا هم نتیجه قابل قبولی برای این تیم خواهد بود.

برنامه دیدارهای هفته سوم از رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

پنجشنبه - ۲۲ مردادماه
سیاه‌جامگان مشهد - نفت تهران، ساعت ۱۷:۴۵، ورزشگاه ثامن مشهد
ملوان بندرانزلی - استقلال اهواز، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه تختی انزلی
سپاهان اصفهان - پرسپولیس تهران، ساعت ۱۹:۲۵، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
صبای قم - گسترش فولادتبریز، ساعت ۱۹:۲۵، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم

جمعه - ۲۳ مردادماه

تراکتورسازی تبریز - راه‌آهن تهران، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
استقلال تهران - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه آزادی تهران
فولاد خوزستان - استقلال خوزستان، ساعت ۱۹:۲۰، ورزشگاه غدیر اهواز
سایپا تهران - پدیده مشهد، ساعت ۱۹:۲۵، ورزشگاه دستگردی تهران

جدول رده بندی لیگ در پایان هفته دوم

نام تیم بازی برد تساوی باخت زده خورده تفاضل گل امتیاز
۱ استقلال تهران ۲ ۲ - - ۴ ۱ ۳ ۶
۲ سپاهان اصفهان ۲ ۲ - - ۲ - ۲ ۶
۳ تراکتورسازی تبریز ۲ ۱ ۱ - ۳ ۱ ۲ ۴
۴ سایپا تهران ۲ ۱ ۱ - ۲ - ۲ ۴
۵ استقلال اهواز ۲ ۱ ۱ - ۱ - ۱ ۴
۶ استقلال خوزستان ۲ ۱ - ۱ ۲ ۲ - ۳
۷ ملوان بندرانزلی ۲ ۱ - ۱ ۱ ۲ ۱- ۳
۸ پدیده مشهد ۲ - ۲ - ۳ ۳ - ۲
۹ فولاد خوزستان ۲ - ۲ - ۳ ۳ - ۲
۱۰ نفت تهران ۲ - ۲ - ۱ ۱ - ۲
۱۱ صبای قم ۲ - ۲ - ۱ ۱ - ۲
۱۲ پرسپولیس تهران ۲ - ۱ ۱ ۳ ۴ ۱- ۱
۱۳ راه‌آهن تهران ۲ - ۱ ۱ ۲ ۴ ۲- ۱
۱۴ گسترش فولادتبریز ۲ - ۱ ۱ ۱ ۳ ۲- ۱
۱۵ سیاه‌جامگان مشهد ۲ - - ۲ ۱ ۳ ۲- -
۱۶ ذوب‌آهن اصفهان ۲ - - ۱ - ۲ ۲- -
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها