jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۲۴۷۸۹   ۱۹ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۰

محققان انگلیسی موفق به جراحی تومورهای سرطانی ریه با استفاده از روبات چهار بازو شدند که می تواند تحول عظیمی را در علم پزشکی به وجود آورد.

روبات داوینچی سرطان ریه را جراحی کرد

در سال های اخیر استفاده از روبات ها در بیمارستان ها و کلینیک ها در حال بررسی و آزمایش است تا روبات ها بتوانند بیش از گذشته وارد اتاق عمل و جراحی های طاقت فرسا شوند. روبات ها می توانند قابلیت های جدیدی را در اختیار جراحان قرار دهند که تا پیش از این وجود نداشته است. برای مثال، می توان به دقت شگفت انگیز روبات ها در جراحی یا خستگی ناپذیر بودن آنها اشاره کرد.

محققان با استفاده از روبات داوینچی Da Vinci موفق به جراحی تومورهای سرطانی ریه شدند که به دلیل شکل متفاوت جراحی می تواند تا حد زیادی از عوارض بعد از عمل بکاهد. استفاده از این روبات چهار بازو در فرآیند جراحی به محققان کمک می کند تا بتوانند کنترل بیشتری بر جراحی داشته باشند. محققان انگلیسی معتقدند، این جراحی می تواند حداقل آسیب و ضرر را به دنبال داشته و همینطور از دوره نقاهت نیز بکاهد.

این روبات با استفاده از دوربینی که در اختیار پزشک است کنترل و یک جراح بازوهای این روبات را با استفاده از دسته ها و پدال ها فعال می کند. این روبات با ذهن و قدرت تفکر انسان ترکیب می شود تا بتوان به نجان جان انسان ها پرداخت.

به گزارش مهر،این دستگاه قادر به تشخیص تومورها بوده و آنها را بدون تحمل کوچکترین فشاری خارج می کند. این موضوع در حالی است که فشار سهمگین وارد شده بر دنده بیماران یکی از علت های همیشگی شکایت بیماران در جراحی های قدیمی بوده است. این روبات می تواند دیدی سه بعدی از ارگان های بدن را نیز در اختیار پزشکان و جراحان قرار دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.