jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۲۱۰۷۱   ۰۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۱:۱۳

جلالی: مدعی قهرمانی لیگ برتریم و دنبال کسب سهمیه آسیایی

نکونام می‌تواند 2 سال دیگر در تیم ملی بازی کند

حال آقا معلم فوتبال ایران، این روزها خیلی خوب به نظر می‌رسد. مجید جلالی امسال با انرژی و انگیزه مضاعف، برنامه‌هایش را در سایپا دنبال می‌کند. سایپا فصل گذشته با هدایت مرد با اخلاق فوتبال ایران، ده بازیکن جوان معرفی کرد که به تیم‌های ملی دعوت شدند.

نکونام می‌تواند 2 سال دیگر در تیم ملی بازی کند

شروع بموقع تمرینات پیش فصل، جذب غلامرضا رضایی، وحید اسماعیل بیگی، رضا نوروزی و در نهایت جواد نکونام چهار بازیکن باتجربه و اسم و رسم‌دار برای لیگ امسال، تیم جوان سایپا را کاملا متحول کرده و انتظار می‌رود تیم سایپا یکی از مدعیان لیگ پانزدهم باشد. مجید جلالی در آستانه شروع لیگ برتر درباره شرایط سایپا و اهداف این تیم در لیگ برتر امسال با روزنامه جام‌جم همکلام شده است که در ادامه می‌خوانید.

از فعالیت باشگاه در بازار نقل و انتقالات راضی هستید؟

امسال در بازار نقل و انتقالات نسبتا خوب عمل کردیم. هر چند همه چیز باب میل ما نبود. برای جذب بازیکن مورد نظر همه چیز به صورت نسبی و دوسویه است. برخی اوقات شما به یک بازیکن پیشنهاد همکاری می‌دهید و می‌بینید از چند باشگاه پیشنهاد دارد و موفق به جذب آن نمی‌شوید. به طور کل از ظرفیتی که امسال پیدا کردیم راضی هستم. نهایتا دو بازیکن دیگر جذب خواهیم کرد. چهار بازیکن به نام‌های حکیم نصاری، پویا نزهتی، علی نادمی و محمدرضا اخباری از جمع ما جدا شدند، خوشبختانه توانسته‌ایم غلامرضا رضایی از نفت تهران، رضا نوروزی از پرسپولیس، وحید اسماعیل بیگی از مس کرمان و جواد نکونام از اوساسونای اسپانیا را به عنوان بازیکنانی که تجربه بالایی دارند، امسال به جمع‌مان اضافه کنیم، تجربه آنها می‌تواند به ما در رسیدن به اهداف مان کمک کند.

عملکرد بازیکنان جدید در تمرینات پیش فصل را چطور ارزیابی می‌کنید؟

پنجمین هفته تمرینات آماده‌سازی پیش فصل را پشت‌سر گذاشتیم. خدا را شکر همه چیز خوب است و بازیکنان تمرینات پرفشاری را پشت‌سر گذاشتند. امسال تیم بسیار خوبی جمع و جور کردیم. هدفگذاری باشگاه و کادر فنی برای لیگ امسال حضور در جمع مدعیان قهرمانی است. نفراتی که جذب سایپا شده‌اند بمب انگیزه هستند. صحبت من برگرفته از نوع تمرینات این نفرات است و این موضوع بخوبی احساس می‌شود. خریدهای باشگاه اهداف تیمی و شخصی بزرگی در سر دارد. به عنوان مثال رضا نوروزی که فصل قبل در پرسپولیس بود، پس از پشت‌سر گذاشتن مصدومیتش با انگیزه‌های فراوان سایپا را انتخاب کرد تا توانایی خود را به فوتبال ایران دیکته کند. تلفیق بازیکنان جوان و باتجربه این امید را می‌دهد که سایپا برای کسب عنوان قهرمانی و سهمیه آسیایی بسیار خوشبین باشد.

مجید جلالی از جوانان تیم سایپا در فصل گذشته تا چه اندازه راضی است؟

فوتبال ایران معدن استعداد است. ما در فصل گذشته 14 بازیکن جوان داشتیم که سه بازیکن به تیم ملی بزرگسالان، چهار بازیکن به تیم امید و سه بازیکن به تیم جوانان دعوت شدند. خیلی خوشحالم، ده بازیکن جوانی که در باشگاه سایپا به آنها بها داده شد توانستند کیفیت خود را به مربیان تیم‌های مختلف تیم ملی نشان دهند. امسال هم دو سه جوان بسیار فوق‌العاده و بااستعداد جذب کردیم. من به شما قول می‌دهم پدیده‌های زیادی را در لیگ امسال از تیم سایپا خواهید دید. متاسفانه فوتبال ما در این مدت کاملا نتیجه‌گرا و چرخه بازیکن‌سازی متوقف شده است. اعتقاد دارم جوانان سایپا می‌توانند کنار بازیکنان باتجربه‌ای مانند جواد نکونام و ابراهیم صادقی که نماد تعصب در فوتبال ایران است، می‌توانند تجربه‌های گوناگونی به دست بیاورند.

از قیمت بازیکنان در بازار نقل و انتقالات راضی هستید؟

مدیران باشگاه با قیمت مناسبی بازیکنان جدید را به خدمت گرفتند و تلاش کردند میزان دستمزد بازیکنان متعادل باشد تا تیم دچار مشکلات حاشیه‌ای نشود. قیمت بازیکن در زمین تعیین‌کننده نیست و کادر فنی، آماده‌ترین بازیکن را به زمین می‌فرستد.

جلالی:

یکی از دلایلی که باشگاه‌های فوتبال در ایران رغبتی برای بازیکن‌سازی ندارند، قانون استفاده از بازیکن سرباز است که برای بسیاری از این تیم‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می‌کند

در باشگاه سایپا برای قرارداد بازیکنان سقف بودجه هم دارید؟

باشگاه درباره مسائل مالی سیاست مشخصی دارد و سایپا به لحاظ بودجه سالانه جزو تیم‌های متوسط لیگ محسوب می‌شود. متوسط رقم قرارداد بازیکنان مطرح و قدیمی تیم 400 میلیون است. بالاتر از این مبلغ، باشگاه با کسی قرارداد ندارد. به عنوان نمونه ابراهیم صادقی، کسی که سال‌ها در سایپا سابقه بازی دارد، امسال قراردادش 400 میلیون تومان است. دوست دارم مردم بدانند جوانانی که در سایپا فوتبال بازی می‌کنند، زیر 70 میلیون قرارداد دارند.

مهم‌ترین دلیل غفلت باشگاه در بازیکن‌سازی چیست؟

یکی از دلایلی که باشگاه‌های فوتبال در ایران رغبتی برای بازیکن‌سازی ندارند، قانون استفاده از بازیکن سرباز است که برای بسیاری از این تیم‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می‌کند. به عنوان مثال، فولاد خوزستان برای پرورش یک بازیکن مثل سروش رفیعی سال‌ها هزینه می‌کند و این بازیکن وقتی به سطح اول فوتبال ایران می‌رسد باید دوسال از بهترین دوران فوتبالش را در تیم‌های نظامی پشت‌سر بگذارد که به نظر من این روش به آینده فوتبال ما ضربه خواهد زد.

بالاخره نکونام هم به سایپا اضافه شد؟

جواد نکونام جزو بازیکنانی است که در پست تخصصی‌اش از بهترین‌هاست. با آمادگی بالایی که جواد دارد، براحتی می‌تواند دو سال دیگر در تیم ملی بازی کند. نکونام به لحاظ شخصیتی جایگاه مناسبی در فوتبال ایران دارد و جذب جواد برای ما از جهات مختلف می‌تواند مفید باشد. او می‌تواند شخصیت بسیار قوی‌اش را به تیم و بازیکنان جوان هم انتقال دهد.

عکس‌العمل بازیکنان پس از جذب نکونام چطور بود؟

عکس‌العمل بازیکنان بعد از آن که شنیدند نکونام به سایپا می‌آید، کاملا مثبت بود و واکنش خوبی نسبت به این موضوع داشتند. امیدوارم جواد هر چه سریع‌تر با سایر بازیکنان هماهنگ شود تا بتوانیم امسال از تجربیاتش در سایپا استفاده کنیم.

تکیلف کاپیتان این فصل سایپا و موضع شما در این باره چیست؟

گذشت زمان خیلی از موضوعات را حل می‌کند. بحث کاپیتانی هم موضوع خیلی بزرگی نیست که بخواهیم آن را تبدیل به یک سوژه کنیم. با شناختی که از ابراهیم صادقی و جواد نکونام دارم، هر دوی آنها روح بزرگی دارند و این موضوع همانند موضوع کاپیتانی علی کریمی در تراکتور به آسانی حل خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها