jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۲۰۱۸۴   ۰۴ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

پوست مو وزیبایی،از بین بردن خال های صورت با عسل،شما باید با توجه به شدت مشکلتان و مدت زمانی که برای حل این مشکل زمان دارید ، یکی از این روشها را انتخاب کنید. استفاده از عسل ، سالهاست که به عنوان یک روش خانگی کم هزینه و موثر برای از بین بردن خال ها شناخته شده است اما مستلزم زمان و صبر است.

از بین بردن خال های صورت با عسل

روش اول
هر روز صبح ، بعد از بیدار شدن از خواب مقداری عسل خالص روی خالهایتان بمالید . شبها قبل از خواب نیز این کار را انجام دهید. از آنجایی که این روش از بین بردن خال احتیاج به آمادگی ندارد ، خیلی متداول است و تعداد زیادی از آن استفاده می کنند . اگر از این روش استفاده می کنید نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این کار را باید هر روز و بصورت متوالی انجام دهید زیرا در صورتی که با وقفه این کار را انجام دهید دوره درمان خال های شما طولانی تر می شود.

روش دوم
مقداری عسل روی خال مورد نظرتان بمالید و بصورت دوران ماساژ دهید . سپس یک چسب زخم روی آن قرار دهید تا در طول روز مرطوب باقی بماند. از این روش از بین بردن خال را هر روز فقط یکبار انجام دهید زیرا تکرار مجدد آن در طول یکروز ممکن است باعث تحریک و حتی التهاب پوستتان شود.

روش سوم
هر شب یک حوله را با آب گرم خیس کنید و آن را روی خالتان بگذارید . برای مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حوله را محکم روی پوستتان فشار دهید. این کار باعث می شود که منافذ پوست و خال باز شود و در نتیجه عسل بیشتر جذب شود . بعد حوله را بردارید و مقداری عسل خالص را روی خال بمالید و روی آن را با چسب زخم بپوشانید تا در طول شب به ملافه یا لباس شما مالیده نشود.

روش چهارم
مقداری عسل را حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه در ماکروفر گرم کنید و با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی مقدر از این عسل گرم شده را با قدرت روی خالتان بمالید. گرم کردن عسل هم مثل استفاده از حوله گرم باعث باز شدن منافذ می شود.

انواع خال

خال های ملانوسیتی اکتسابی
این خالها بیشتر در دوران کودکی وجود دارند و در اکثر افراد فاز نسبتا گذرایی از رشد اولیه یک خال مرکب هستند که در بزرگسالی به خال مرکب تبدیل می‌شوند. از نظر بالینی نیز به صورت یک ماکول پیگمانته (تغییر رنگ پوست در اثر ازدیاد ملانین یا انبساط رگهای خونی) اندکی برجسته یا پهن هستند. که اندازه‌ای بین یک میلیمتر تا یک سانتیمتر دارند. رنگ این خالها از قهوه‌ای روشن تا تیره متغیر است، گرد یا بیضی و متقارن است و شایعترین محل آن در کف دست و پا می‌باشد.

خال مرکب
به شکل یک پاپول بزرگ برجسته ، مدور یا بیضی و متقارن بوده، رنگ آن از قهوه‌ای روشن تا تیره متغیر است. در دوران بلوغ ، اغلب خالهای مرکب درشت و پررنگ‌تر بوده و موهای زبری از داخل آنها به خارج رشد می‌نماید. این ضایعات می‌توانند در هر نقطه‌ای از سطوح جلدی - مخاطی ، ملتحمه و حنجره دیده شوند. شایعترین محل آنها در تنه بدن می‌باشد.

خال داخل درمی
این نوع خالها به صورت پاپولهای گنبدی ، کروی و نرمی هستند که هیچگاه دچار پیگمانتاسیون شدید نمی‌شوند و رنگ آنها قهوه‌ای کمرنگ بوده که به تدریج تبدیل به قرمز گوشتی می‌شوند. گاهی نیز ممکن است چند عدد مو در داخل آنها جوانه بزند. این خالها معمولا کم عروق هستند ولی گاهی پرعروق می‌شوند. این نوع خالها عمدتا در بالغین دیده می‌شوند.

درمان
بیشتر خالهای ملانوسیتی ، خوش خیم هستند و نیازی به برداشتن آنها نمی‌باشد به جز در موارد زیر: هر خالی که در یک فرد بزرگسال به رشد خود ادامه دهد یا دچار تغییر شکل شود، هر خالی که دارای یک یا چند عدد از نماهای غیر معمول باشد. براساس یک قانون باید کلیه خالها را بعد از برداشتن برای آزمایش آسیب شناسی ارسال نمود.

خال های ملانوسیتی مادرزادی
در بدو تولد ممکن است بسیار کم رنگ باشند و به همین دلیل ممکن است به آنها توجه نشود. خالهای ملانوسیتی مادرزادی کوچک و متوسط معمولا سرعت رشد کمتری نسبت به سرعت رشد شیر خواران دارند و با گذشت زمان کوچک می‌شوند. خالهای ملانوسیتی مادرزادی درشت معمولا بلافاصله بعد از تولد دیده شده و والدین را نگران می‌کنند. شایعترین مناطق درگیری عبارتند از: قسمت تحتانی پشت و رانها. این خالها ممکن است به اندازه‌ای بزرگ شوند که قسمتی از اندام را فرا بگیرند. در مواردی موهای زبری بر روی آنها رشد می‌کند.

تدابیر درمانی
شانس بروز بدخیمی در این خالها فقط بین 6 - 4 درصد در تمام عمر می باشد. خالهای کوچک و متوسط فقط در دوران بعد از بلوغ امکان بدخیمی دارند و به همین دلیل چنانچه این خالها رشد غیر طبیعی دارند تا سنین 12 - 10 در مورد برداشتن باید اقدام کرد. از آنجا که خالهای درشت خطر بالایی برای بدخیمی دارند و از نظر زیبایی نیز برای بیمار قابل تحمل نیستند باید حتی‌الامکان در سنین پایینتر ، برداشته شوند.

خال دیسپلاستیک
در حدود 3 - 2 درصد از بالغین جوان به این نوع از خالها مبتلا هستند. این ضایعات معمولا از جنس خالهای مرکب هستند و مهمترین مشخصه پاتولوژیک آنها ، وجود آتیپی ساختمانی و سلولی است. در انواع ارثی و خصوصا در افرادی که قبلا حداقل یکبار دچار ملانومای بدخیم شده‌اند، وجود این خال به عنوان یک ریسک فاکتور برای ابتلا به ملانوم بدخیم محسوب می‌شود. از نظر بالینی نیز معمولا ضایعاتی هستند که قطری بیش از 5 میلیمتر داشته و دارای حاشیه‌ای نامنظم و درجاتی از التهاب و پیگمانتاسیون نامنظم می‌باشند.
بهترین روش برخورد با این خالها ، تهیه شرح حال و پیگیری و نظارت می‌باشد. به مجرد ایجاد هر گونه تغییری باید این خالها را برداشت.

خال هاله‌دار
خال ملانوستیکی است که توسط هاله‌ای از پوست دپیگمانته ولی نرمال ، احاطه شده است. این نوع ، از خالهای شایع بوده مخصوصا در حوالی دوره بلوغ دیده می‌شوند. شایعترین محل درگیری نیز پشت بدن می‌باشد.

تدابیر درمانی
در افراد جوان فقط نیاز به دادن اطمینان از طرف پزشک به بیمار می‌باشد. در بیماران مسن‌تر ، تشخیص افتراقی اصلی این ضایعه ، ملانوم بدخیم است. باید خاطر نشان کرد که هاله دپیگمانته در ملانوم بدخیم ، نامنظم بوده و ضایعه مرکزی نیز دارای مشخصات ملانوم بدخیم می‌باشد. در صورت وجود هر گونه شک بالینی باید اقدام به برداشتن خال کرد.

خال آبی
به صورت یک پاپول آبی رنگ با سطح صاف و اندکی برجسته می‌باشد که معمولا قطری کمتر از یک سانتیمتر دارد. شایعترین محل درگیری اندامها ، سر و صورت است. این خال را به دو نوع شایع و سلولی تقسیم می‌کنند. رشد پیشرونده و تبدیل این خال به ملانوم بدخیم نادر است.

تدابیر درمانی
در صورتی که از نظر زیبایی مساله ساز باشد می‌توان آن را توسط جراحی خارج نمود. باید توجه داشت که این خالها باید به صورت عمقی و تا چربی زیر جلوی برداشته شوند، زیرا در غیر این صورت ممکن است دچار عود شوند.

روشهای برداشتن خال
برای برداشتن خال سه روش سوزاندن،لیزر و جراحی وجود دارد. در روش سوزاندن به وسیله اتصال جریان برق،خال سوزانده می‌شود.این روش بیشتر برای برداشتن خال‌های ریز و سطحی کاربرد دارد.
در روش جراحی که پرکاربردترین روش برای برداشتن خال است خال از عمق پوست به همراه کمی از اطراف آن برای عود نکردن خال خارج می‌شود،این روش برای خال‌های بزرگ و برجسته که عمق زیادی در پوست دارند مناسب است.
لیزر کردن مانند سوزاندن است اما از امواج لیزر استفاده می‌شود و نباید بیماران تصور کنند به هیچ عنوان جای خال با لیزر کردن باقی نمی‌ماند بنابراین فقط خالهای ریز و سطحی را می‌توان با لیزر برداشت.(ایران سلامت)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
كمك
-
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
خواهش میكنم یكی بگه اگه یه خال قهوه ای كسی داره تو دوران بلوغ بزرگ شده و هم سطح پوسته و اصلا برجسته نیست اما بزرگه پهانش به اندازه یه بشقابه و پشت بدن قرار داره میشه جراحی كرد؟..چند درصد احتمال داره به نسل بعد انتقال پیدا كنه؟...راستی مادر زادی نیست و بعدا به وجود اومده
۰
۰
عرفان
-
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
رفیق اون دیگه خال نیست سرطانه، دعا كن فقط زنده بمونی
فریده قنبری
-
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
با سلام و خسته نباشید لطفا یك دكتر جهت سوزاندن خالهای ریز و سطحی معرفی كنید (ظاهرا خیلی كم پیدا میشود و بیشتر دكترها خالهارا لیزر می كنند ) كه این روش اصلا مناسب نیست و خالها سریع برمی گردد بهترین روش همانطور كه شما فرمودید سوزاندن است متشكر میشوم دكتر خوبی به بنده معرفی كنید
با تشكر و خسته نباشید
۱
۰
بی نام
-
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
سلام دوست عزیز من چند تا خال تو بدنم داستم رفتم دكتر برام سوزوند 4 تاشو سوزوند 100 تومن دونه ای 20.25 تومنه ولی طول میكشه تا خوب شه جاش باید كرم بزنی من الان 3 هفتس سوزوندم هنوز یه خورده قرمزه جاش .دكتر من مطبش تو نیروهوایی .خیابان پنجم نیروهوایی پاساژ نسیم طبقه 4 .دكتر سهیلا لواسانی
Saba
-
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۵
سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و۱ خال بین دو تا ابرو هام و كنار لبم هست كه دوتاشم سطحی میخواستم بدونم از چه سنی میشه لیزر كرد الان میشه
رحیم
-
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
خال خدایی را چطور از بین ببریم
۱
۱
علی
-
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
سلام
و خسته نباشید
من 20 سالمه و7 خال تو صورت منه
و اینكه مو توی خال های من رشد میكنه
میخواستم ببینم روش دراوردن خال با عسل رو خال های من عملیه یا نه ؟؟
۰
۰
محمد
-
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
آقا علی من 16 سالمه رو صورتم 30 تا خال دارم ركورد زدم خخخ
امیر
-
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
میشه بگید كدوم بهتره و سریعتر؟؟؟
۰
۱
امیر
-
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۳
روش هایی كه با عسل گفته شد
برای خال های سطحی است
۰
۰
دلارام
-
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
من سیرگذاشتم.اول سوزش پیدا كرد،بعد هم مه برداشتم دورش قرمز شد.پس فرداشم همه بهم گفتن چرا خالت بزرگ تر شده.
۱
۰
لطفا جواب بدید
-
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۳۰
سلام من تو بچگی پشه نیشم زده و جاشو انقد خاروندم، شبیه خال شده ایا این راهها موثر هست
۰
۰
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
من 35تا دارم ركورررررررررررررررررررررررررد
۱
۰
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
سلام من سه تاخال روصورتم دارم فكركنم یكی یا دوتاش مادرزادی هست و كمتر از1سانتی متر هست خواهش میكنم راه برداشتنشو بهم بگید خواهش میكنم هرراهی به غیراز لیزر كردنش بهم بگید منتظرم ممنونم از سایت خوبتون
۳
۰
معصوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
من اول انقد رو صورتم خال نبود فكر كنم كه جوش های ریز سر سیاه باعثش شده با عسل از بین میره لطفا كمكم كنید
۰
۰
فردین
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
سلام من ۵ ماهی هس خال صورتمو برداشتم روی گونه هام قرمز شدن و نمیرن چكار كنم ؟
۰
۰
......
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
باید ضدافتاب استفاده كنید با پماد برای ضد لك
salman
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
من هیچ خالی نداشتم الان بخاطر دستكاری جوش ها خصوصا سر سیاه خونی میشه و بعد مدتی دستكاری تبدیل ب خال شدن اگه كسی راهكاری داره برام بفرسته ب ایمیلم ممنون
۰
۰
الهه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
سلام من 20سالمه و روی صورتم15خال ریز دارم بعضیاشون خیلی ریزن و فقط یكی از خالهام یكم دایره ای نیست و ی كوچولو برجسته هست...فكر میكنم از زمان بلوغمه بیشترشون ،راهكارتون چیه برا برداشتنشون؟؟؟
۰
۰
ژیلا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
سلام
این روش برای خال های سطحی؟
۰
۰
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
سلاااام دوستان خالو بسوزونیم دردش خیلی زیاده؟
۰
۰
سورنا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
چگونه خال سیاه سطحی را بسوزانیم ؟
م
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
سلام.من 15 سالمه و دوتا خال حدودا یكی‌دو میلی‌متری كمرنگ سطحی كه یكیش رو بینیم هست و یكیش كنار یكی از ابروهام دارم كه نمیدونم كی و از كجا پیداشون شد ولی خیلی آزار میدن و من هرجا میرم باید روشون پنكك بزنم چون جدیدا رو ظاهرم خیلی حسّاس شدم.میشه بگید آیا با عسل از بین میرن با اگه میرن چندماه باید اینكارو انجام بدیم؟
ممنون
۰
۰
جعفر بارانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
آقا من روی صورتم 12تا خال دارم زیاد تو دید نی...آخه میدونی چندتا ریزه 6:-تای تو دید ریزند خووو اونا معلوم نمیشه با عسل دارم ادامه میدم تاثییری نداره شایدم مشكل از عسل از این عسل های ی نفر 500تومانه از اونا استفاد میكنم ك متاسفانه......
۰
۰
سعید
United Arab Emirates
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
سلام
من یك خال متوسط زیر لب قرار داشتم رفتم پیش دكتر و با عمل لیزر آن خال را سوزاند سه ماه از عمل گذشته و مرتباً پماد و... میكشم ولی هنوز كه هنوزه جای قرمزی خال مونده لطفا كمكم كنید چكار كنم؟؟؟؟؟
۲
۰
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
سلام مدت زمان استفاده از خال چقدر هست؟؟
۰
۰
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
سلام من 15 سالمه یك خال گوشتی بالای ابروم دارم چكاركنم بره خواهش میكنم كمكم كنید.
۰
۲

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها