jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۸۲۰۱۲۶   ۰۴ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۹

جام جم ورزشی: او لیلا رجبی است،یکی از تاریخ سازان ورزش بانوان ایران. لیلای پرفروغ ورزش ایران روز گذشته در جریان رقابت های رتاب وزنه کازانف قزاقستان وزنه خود را ۱۸:۰۴ متر پرتاب کرد تا علاوه بر کسب سهمیه حضور در المپیک ریو، عنوان قهرمانی را نیز به دست بیاورد.

سختی های لیلای ورزش ایران برای المپیک

به گزارش جام جم ورزشی این برای دومین بار پیاپی است که لیلا سهمیه حضور در رقابت های المپیک را به دست می آورد. او در سال 2011 نیز موفق شده بود برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران به عنوان یک بانوی ایرانی سهمیه رقابت های المپیک 2012 لندن را به دست بیاورد. البته لیلا پس از اینکه سهمیه لندن را به دست آورد صریحا اشاره کرد که شانسی برای کسب مدال ندارد اما اینبار چطور؟ رجبی باز هم سهمیه را به دست آورده اما رقیبان او در المپیک برترین های جهان هستند و باید از همین اکنون پیش بینی کرد که لیلا باز هم شانسی برای کسب مدال نخواهد داشت اما حداقل می تواند رکورد دوره گذشته خود را بهبود ببخشد.

لیلا رجبی اصلیتی بلاروسی دارد. او با نام تاتسیانا ایلیوشچانکا، فرزند الکساندر و زادهٔ شهر ویتبسک کشور بلاروس است و برای کشور زادگاهش مقام‌های نایب‌قهرمانی سال ۲۰۰۵ پرتاب وزنه باشگاه‌های اروپا در پرتغال و نفر چهارم جوانان جهان در جامائیکا را به‌دست آورد.
تاتسیانا در زمان برپایی یکی از اردوهای تیم ملی ایران در بلاروس با پیمان رجبی، دوندهٔ دو سرعت ایرانی آشنا شد و در سال ۱۳۸۶ با او ازدواج کرد و پس از دریافت تابعیت ایرانی و گرایش به دین اسلام، با نام لیلا رجبی در بوشهر زندگی می‌کند.

رجبی برای موفقیت در ورزش ایران سختی های زیادی را تحمل کرد. از تمرین کردن با کمترین امکانات تا برآورده نشدن نیازهای مالی. رجبی 32 ساله می تواند با اتکا به همین اراده پولادین در المپیک شگفتی سازی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر