jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۹۱۳۳ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۱۷

فروشگاه هارودز انگلستان با مالکیت خانواده سلطنتی قطر در معرض پرداخت خسارت یک و نیم میلیون دلاری به یکی از کارکنان اخراجی قرار گرفته است.

ماجرای قطعه شیرینی یک و نیم میلیون دلاری! + عکس

قطر دراین ماجرا با یک دادخواست قضایی تقریبا نادر مواجه شده که ناظران یکی از قسمت ها علیه فروشگاه اقامه کرده است.

«خوان مکنزی» 35 ساله، کارمند شیلیایی فروشگاه هارودز لندن بعد از اعتراض مشتری نسبت به تازه نبودن یک نوع شیرینی، خواست میزان تازگی آن را شخصا امتحان کند که سایر کارمندان این کار وی را به مدیر فروشگاه گزارش کردند و به همین دلیل مکنزی بعد از تسویه حساب اخراج شد.

ارزش شیرینی که توسط مکنزی خورده شد حدود 12 دلار است و وی به دلیل اخراجش از قاضی دادگاه خواست که بیش از یک میلیون و 500 هزار دلار خسارت به وی تعلق گیرد.

مکنزی در دادخواست خود خاطرنشان کرده که اخراج او عادلانه نبوده و پیش از این نیز از سوی برخی همکارانش با رفتارهای تبعیض نژادی مواجه شده زیرا آنها ترجیح می دهند همکارشان یک زن باشد و یا از اهالی آمریکای جنوبی نباشد.

یکی از زنان همکار مکنزی در اولین جلسه دادگاه ادعا کرد که چون او بدون حضور یکی از همکارانش و یا مسوول بخش مربوطه اقدام به امتحان شیرینی کرده کار او سرقت محسوب می شود.

جلسه بعدی دادگاه به زمانی دیگر موکول شده است.

فروشگاه هارودز لندن درسال 1389 از سوی محمد الفاید، میلیاردر مصری به قیمت 1.5 میلیارد پوند (2.3 میلیارد دلار) به شرکت سرمایه گذاری خانواده سلطنتی قطر فروخته شد.

تاجر مصری مالک فروشگاه پس از 25 سال اداره آن که واقع در محله نایتزبریج شهر لندن است، قصد بازنشستگی دارد تا وقت بیشتری با خانواده اش صرف کند.

این فروشگاه در سال 1840 تاسیس شده و الفاید آن را در سال 1985 به قیمت 615 میلیون پوند خریداری کرد.(العالم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر