jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۹۰۷۹ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۶

روزانه در مصرف برق ۴ ساعت صرفه‌ جویی کنید

شرط عبور از تابستان بدون خاموشی

معاون توانیر شرط عبور از تابستان بدون خاموشی را اعلام کرد و گفت: مشترکان باید روزانه ۴ ساعت صرفه‌جویی در مصرف برق را در دستور کار قرار دهند.

شرط عبور از تابستان بدون خاموشی

غلامرضا خوش‌خلق با بیان اینکه قیمت برق در ایران ارزان است، گفت: مقایسه قیمت برق با دیگر کالاها، ارزان‌تر بودن انرژی برق را نشان می‌دهد و این موضوع باعث شده دخل و خرج صنعت برق با هم هم‌خوانی نداشته باشد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اعلام اینکه تامین برق ۳۲ میلیون مشترک در سراسر کشور کار آسانی نیست، افزود: با وجود مشکلات اقتصادی صنعت برق اما تامین برق مشترکان در بالاترین سطح کیفیت و استاندارد در حال انجام است.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی به منظور بهبود اقتصاد صنعت برق کشور، اظهار داشت: در شرایط فعلی نزدیک به ۱۰۰ درصد روستاهای کشور از نعمت برق برخوردار هستند.

خوش خلق با بیان اینکه برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار کشور در دستور کار توانیر قرار دارد، افزود: در حال حاضر در کنار برق رسانی به روستاها، کاهش تلفات، بالا بردن راندمان و ارتقای بهره‌وری از دغدغه‌های اصلی صنعت برق بوده و برنامه‌ریزی گسترده برای کاهش تلفات برق در دستور کار قرار گرفته است.

معاون توانیر گفت: با توجه به اینکه پیک بار در فصل گرما در بازه زمانی بین ساعت ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر اتفاق می افتد، تاکید کرد: از یان رو باید با مدیریت بهینه مصرف، از انرژی بهتر استفاده کرد تا بتوانیم ایام تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر