jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۱۹۰۷۷ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

در دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوییس

ولایتی: مبارزه با تروریسم یک وظیفه جهانی است

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این یک وظیفه جهانی است که با تشریک مساعی با یکدیگر با تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان مبارزه کنیم که البته جمهوری اسلامی ایران همیشه در این زمینه اقدام کرده و پیش قدم بوده است.

ولایتی: مبارزه با تروریسم یک وظیفه جهانی است

علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه در دیدار ایورسیه قائم مقام وزیر خارجه سوییس افزود: کشورهای اروپایی و از جمله سوییس می توانند در خصوص حل مسایل منطقه ای نقش سازنده ای داشته باشند.

وی افزود: بحران های موجود در سوریه، یمن، لبنان و مبارزه با تروریست نه فقط مسایل منطقه ای که مسایل جهانی است و برای همه کشورهای جهان به ویژه برای به وجود آورندگان و حامیان آنها خطرآفرین است.

ولایتی یادآور شد: امروز از بیش از 70 کشور افرادی به عراق و سوریه برای شرکت در نبرد با دولت مرکزی رفته اند که حتی از کشورهای اروپایی هم در میان آنها حضور دارند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر امروز با تروریست ها به طور قاطعانه مبارزه نشود در مراحل بعدی تروریست ها به اروپا و دیگر مناطق جهان هم رخنه خواهند کرد.

ولایتی گفت: ما صادقانه در این راه گام برداشته ایم ومصمم هستیم که این سیاست را ادامه دهیم و مشارکت سایر کشورها در این امر ضروری است.

در ادامه این دیدار، قائم مقام وزیر امورخارجه سوییس گفت: ایران به عنوان یک بازیگر مهم در منطقه به ویژه بعد از توافق هسته ای نقش خود را در ایجاد صلح و امنیت ایفا کند.

وی افزود: هر چند که بعضی از کشورها از تفاهم هسته ای میان ایران و گروه 1+5 نگرانی های داشته باشند اما جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقای تعاملات بین المللی خود اقدام کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر