jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۱۹۰۷۷ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

در دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوییس

ولایتی: مبارزه با تروریسم یک وظیفه جهانی است

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این یک وظیفه جهانی است که با تشریک مساعی با یکدیگر با تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان مبارزه کنیم که البته جمهوری اسلامی ایران همیشه در این زمینه اقدام کرده و پیش قدم بوده است.

ولایتی: مبارزه با تروریسم یک وظیفه جهانی است

علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه در دیدار ایورسیه قائم مقام وزیر خارجه سوییس افزود: کشورهای اروپایی و از جمله سوییس می توانند در خصوص حل مسایل منطقه ای نقش سازنده ای داشته باشند.

وی افزود: بحران های موجود در سوریه، یمن، لبنان و مبارزه با تروریست نه فقط مسایل منطقه ای که مسایل جهانی است و برای همه کشورهای جهان به ویژه برای به وجود آورندگان و حامیان آنها خطرآفرین است.

ولایتی یادآور شد: امروز از بیش از 70 کشور افرادی به عراق و سوریه برای شرکت در نبرد با دولت مرکزی رفته اند که حتی از کشورهای اروپایی هم در میان آنها حضور دارند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر امروز با تروریست ها به طور قاطعانه مبارزه نشود در مراحل بعدی تروریست ها به اروپا و دیگر مناطق جهان هم رخنه خواهند کرد.

ولایتی گفت: ما صادقانه در این راه گام برداشته ایم ومصمم هستیم که این سیاست را ادامه دهیم و مشارکت سایر کشورها در این امر ضروری است.

در ادامه این دیدار، قائم مقام وزیر امورخارجه سوییس گفت: ایران به عنوان یک بازیگر مهم در منطقه به ویژه بعد از توافق هسته ای نقش خود را در ایجاد صلح و امنیت ایفا کند.

وی افزود: هر چند که بعضی از کشورها از تفاهم هسته ای میان ایران و گروه 1+5 نگرانی های داشته باشند اما جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقای تعاملات بین المللی خود اقدام کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر