وضعیت جاده ها بدتر شده است

رتبه بالای ایران در تلفات رانندگی

یک کارشناس ایمنی و ترافیک با اشاره به رتبه بالای ایران در تلفات رانندگی، گفت: در کنار خودرو، جاده ها هم سهم بالایی در سوانح رانندگی منجر به مرگ دارند.
کد خبر: ۸۱۸۹۹۷
رتبه بالای ایران در تلفات رانندگی

بهروز غروی با بیان اینکه در دهه اخیر وضعیت جاده ها در کشور وخیم تر شده است، گفت: در سال ۲۰۰۷ رتبه ایران در تلفات جاده ای ۱۶۸ بود که در سال ۲۰۱۱ این رتبه به ۱۷۷ از میان ۱۸۰ کشور جهان رسیده است.

وی با بیان اینکه توصیه کارشناسان این است که باید از رویکردهای بازدارنده برای جلوگیری از تصادفات استفاده کرد، افزود: انسان به عنوان یک موجود جایزالخطا شناخته می شود که باید سایر عوامل موثر در تصادفات مانند طراحان، مدیران و بهره برداران راهها توجه بیشتری داشته باشند.

این کارشناس ایمنی و ترافیک با اشاره به اینکه در کنار خودروها برخی جاده‌ها و راه‌های کشور هم استاندارد کافی را ندارند، اظهار داشت: مسدود شدن برخی مسیرها به دلیل سانحه‌پذیر بودن و داشتن آمار بالای حوادث از سوی پلیس نشان می‌دهد که این بخش نیز در بروز حادثه نقش دارد.

غروی با بیان اینکه سرعت غیرمجاز هم از اصلی ترن عوامل سوانح جاده ای در کشور است، افزود: جاده و خودرو، سهم زیادی در سوانح جاده ای منجر به مرگ دارند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
غلامعلئ
Canada
۱۵:۳۲ - ۳۱ تير ۱۳۹۴
۰
۰
بفرماعید چی در ایران رتبه مثبت دارهء اقتصاد كه خرابه. گرانی بیداد میكنه.كیفیت كالای داخلی صفره.سرعت اینترنت خیلی پاعین و صفره.زورگیری و دزدی و جنایت بسیار بالاست.تورم و بیكاری بیداد میكنه.دروغ و كلاه برداری رونق زیادی داره.پیدا كنید پرتقال فروش را.
مهندس ترافیك
Netherlands
۰۳:۰۳ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۴
۰
۰
جاده های غیراستاندارد , خودروهای سنگین همه فرسوده هستند , ناوگان جدید هم كیفیت لازم را ندارند , سطح تحصیلات رانندگان سنگین هم بسیار پایین است , همه اینها دلیل محكم برای تلفات جاده ای است , قوانین راهنمایی و رانندگی آلمان را كپی بگیرد برای قوانین راهنمایی و رانندگی ایران
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها