jamejamsara
سرا کد خبر: ۸۱۸۹۸۷ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۹

طبق یک مطالعه جدید نشستن طولانی مدت می تواند موجب افزایش احتمال بروز سرطان در زنان شود.

افزایش احتمال بروز سرطان در زنان با نشستن های طولانی مدت

طبق پژوهش محققان شایع ترین این نوع سرطان ها مربوط به سرطان های مغز استخوان، سینه و تخمدان هستند. این مطالعه بر روی بیش از ۱۴۶ هزار زن و مرد در سال های ۲۰۰۹-۱۹۹۲ انجام شده و در این سال ها حدود ۳۱ هزار نفر از این افراد به سرطان مبتلا شدند.

در این مطالعه تاثیر عوامل متفرقه مانند وزن یا میزان فعالیت بدنی حذف شده و با این حال مشاهده گردید که در زنانی که در طول روز بیشتر می نشینند احتمال بروز سرطان ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند.

مطالعات قبلی ارتباط بین افزایش فعالیت های بدنی و کاهش سرطان را نشان داده اند ولی در این مطالعه تاکید محققان بر تاثیر مدت زمان نشستن در طول روز و تاثیر آن بر شیوع سرطان است.

این مطالعه نشان داده که حتی در زنانی که فعالیت بدنی بالایی دارند اگر در طول روز بیشتر بنشینند احتمال بروز سرطان سینه و تخمدان و نوعی از سرطان مغز استخوان افزایش پیدا می کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر