jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۶۵ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی ایران با شاخص‌های پژوهشی، ۱۴ دانشگاه جامع بیشترین امتیاز را کسب کردند و ۴۲ دانشگاه بدون احتساب امتیاز در این رتبه‌بندی قرار گرفتند. به این ترتیب دانشگاه تهران با کسب 100 امتیاز در صدر این رتبه‌بندی قرار گرفت و دانشگاه‌های تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد و شهید بهشتی رتبه‌های دوم تا پنجم را به دست آوردند.

به گزارش مهر، روش‌شناسی تعیین معیارها و شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی ایران برای سال ۹۲ به امتیازاتی برمی‌گردد که هر دانشگاه در یک شاخص کسب کرده است. بر اساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، این مراکز در معیار پژوهش با شاخص‌های کیفیت، کارایی، حجم، نرخ رشد کیفیت، نرخ رشد کارایی و ... ارزیابی شده‌اند. در معیار آموزش نیز شاخص‌های اعضای هیات علمی دارای جایزه، استادان پراستناد، نسبت اعضای هیات علمی دارای مدرک Ph.D به کل اعضای هیات علمی، فارغ‌التحصیلانی که جایزه گرفته‌اند، فارغ‌التحصیلان پراستناد، نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان و دانشجویان دارای جایزه در المپیادهای بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر