jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۷۹۳ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر البرز گفت: 90 درصد اهالی سیل‌زده سیجان، روستا را ترک کرده و در روستاهای مجاور اسکان داده شده‌اند.

احسان نصیری افزود: متأسفانه سیل در منطقه‌ سیجان خسارت‌های زیادی به منطقه وارد کرد و تعدادی کشته و مصدوم نیز داشت که مصدومان در همان ساعت‌های اولیه به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی گفت: هیچ گزارشی از مفقودی وجود ندارد، اما جستجوها همچنان ادامه دارد و امیدواریم آمار کشته‌شدگان افزایش نیابد.

نصیری با اشاره به تلاش‌های هلال‌احمر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان یادآور شد: 85 نفر از هلال‌احمر در قالب تیم‌های نجات در سیلاب، نجات در کوهستان و نجات در آوار همراه با 16 خودرو شامل آمبولانس، تدارکات و نجات از همان ساعت‌های اولیه به منطقه اعزام شدند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر البرز خاطرنشان کرد: چهار قلاده سگ آموزش‌دیده نیز در حادثه سیجان به کار گرفته شده است که جسد سه نفر از کشته‌شدگان توسط همین سگ‌ها پیدا شده است.

وی درخصوص اقلام ارسالی هلال‌احمر به سیجان گفت: در ساعت‌های اولیه بروز سیل 5000 کنسرو، 5000 بطری آب معدنی و هزار بسته نان توسط هلال‌احمر به منطقه ارسال شد که دهیاری و دیگر عوامل مربوط آنها را میان مردم و عوامل امدادی حاضر توزیع کردند. نصیری اظهار کرد: به‌علت وجود گل و لای در بستر رودخانه و احتمال بارندگی مجدد، خانه‌های ساکنان در معرض خطر قرار دارد. از همین‌رو تا لایروبی کامل بستر رودخانه به مردم اعلام شد خانه‌های خود را ترک کنند. وی افزود: تاکنون 90 درصد اهالی سیجان به‌وسیله‌ دو دستگاه اتوبوس به روستاهای مجاور منتقل شده‌اند تا پس از فراهم شدن شرایط به محل زندگی خود بازگردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر البرز یادآور شد: جمعیت روستای سیجان حدود 300 نفر است و در تعطیلات با حضور مهمانان و گردشگران این جمعیت به 2500 نفر می‌رسد که متأسفانه حادثه اخیر نیز در زمان حضور مهمانان و گردشگران رخ داده است.

وی یادآور شد: حدود 50 دستگاه خودرو که در حاشیه رودخانه پارک شده بودند در مسیر سیلاب قرار گرفته و به طور کامل متلاشی شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر