jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۸۵۹۲ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۱

روزنامه نگار معروف مصری:

ایران استقامت افسانه ای دارد

محمدحسنین هیکل، روزنامه نگار معروف مصری با تمجید از ایران و حزب الله لبنان، گفت: ایران در مذاکرات هسته ای ثابت کرد استقامت افسانه ای دارد.

ایران استقامت افسانه ای دارد

محمدحسنین هیکل با تمجید گسترده از ایران و حزب الله، ایران را دارای استقامت افسانه ای دانست و گفت: این استقامت به این کشور امکان داد تا در پرونده هسته ای با قدرت های غربی از جمله آمریکا به توافق برسد.

روزنامه نگار معروف مصری افزود: حزب الله در سوریه برای دفاع از خود می جنگد و این نبرد برای گسترش نفوذ در سوریه نیست.

وی که در گفتگو با شماره امروز روزنامه السفیر لبنان سخن می گفت، اظهار کرد: مصر برای نزدیک شدن به ایران تلاش می کند اما تلاش هایی آغاز شده است تا عبدالفتاح السیسی را از نزدیک شدن به تهران بازدارند.

این روزنامه نگار، عربستان و کشورهای عربی منطقه را ضعیف تر از آن دانست که بتوانند در برابر توافق هسته ای میان ایران و قدرت های بزرگ چالش افروزی کنند.

وی، اوباما را رئیس جمهوری ضعیف خواند و افزود: تنها چالش آمریکا در منطقه ایران است. توافق هسته ای ممکن است سرو صداهایی را در کنگره آمریکا ایجاد کند اما این مرحله نیز به پایان می رسد. آنچه سبب تغییر شرایط می شود اوباما نیست بلکه قدرت گرفتن کوبا و ایران است.(خبرگزاری صداو سیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر