jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۹۹ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

توفان روز یکشنبه تهران، پیش‌بینی شده بود و از این نظر یعنی هنگام وقوع توفان، تهران مثل قبل غافلگیر نشد، بلکه سیلی که بعد از توفان به راه افتاد باعث غافلگیری تهرانی‌ها شد، چون این حجم از بارش نزولات آسمانی پیش‌بینی نشده بود و همین مساله هم باعث طغیان رودخانه‌های حاشیه‌ای تهران شد.

بعد از شنیدن اخبار مبنی بر وقوع توفان و در پی آن سیل در منطقه امامزاده داوود ساعت یک و 30 دقیقه بامداد به سمت این مسیر حرکت کردم و تا ساعت 3 و 30 دقیقه هم آنجا بودم، هنوز از میزان تلفات آمار مشخصی به دست نیامده، اما محلی‌ها می‌گفتند سیل دست کم هشت متر ارتفاع داشت و به احتمال زیاد خانواده‌هایی که در مسیر رودخانه بودند قربانی این سیل شده‌اند.

تا جایی که من دیدم بعد از وقوع سیل هم، مسیر رودخانه بشدت گل‌آلود بود و آب با شدت و غرش زیادی جریان داشت. در جاده منتهی به امامزاده داوود کوه ریزش کرده و تعدادی خودرو زیرسنگ‌ها گرفتار شده بود. قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های محلی حاشیه رودخانه هم آسیب دیده بود و بیشترشان زیر حجم زیادی از آب پنهان شده بود.

مشکل اینجاست که در بحث مدیریت بحران در تهران، یک سیستم یکپارچه وجود ندارد و همیشه از این موضوع ضربه می‌خوریم.

وقتی سیل کوچکی ما را به این روز می‌اندازد و این سطح از آشفتگی را در سطح شهر به وجود می‌آورد، زلزله و بلایای طبیعی دیگر با ما چه می‌کند؟ به همین دلیل است که معتقدم مدیریت بحران یکپارچه و هماهنگ در تهران نداریم و باید تا دیر نشده ستاد مدیریت بحران عملکرد مثبتی از خود نشان بدهد.

ابوالفضل قناعتی

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر