jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۸۶ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: کسانی که پس از توافق در وین همچنان از کاربرد زور سخن می‌گویند، ظرفیت و توانایی لازم برای مدیریت، پیشبرد و تثبیت دیپلماسی را ندارند.

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این پرسش که طی چند روز گذشته مسئولان آمریکایی درباره گزینه نظامی حرف زده‌اند، گفت: در شرایطی که جهان توافق هفته گذشته در وین را پیروزی دیپلماسی بر جنگ و خشونت قلمداد کرد، متاسفانه هنوز کسانی هستند که از کاربرد غیر قانونی و نامشروع زور برای دستیابی به مقاصد توهم‌آمیز خود سخن می‌گویند و اصرار بیهوده بر حفظ یک گزینه از پیش ناکارآمد دارند.

وزیر کشور: درباره استانداری فارس لجبازی نکردم

وزیر کشور که برای معارفه استاندار جدید فارس به شیراز سفر کرده بود، دردیدار با امام جمعه این شهر و در جمعی که برخی نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی هم بودند، با بیان این‌که شرایط استان فارس بسیار ویژه است گفت: آنچه برای این استان انجام دادم برای این است که برای خودم حجت داشته باشم و اصلا خلاف این نیست و این که تصور شود لجبازی و بی‌اعتنایی شده اصلا نیست .

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: افرادی را که نمایندگان فارس در مجلس پیشنهاد کرده بودند توضیح دادیم که هیچ یک را با توجه به شرایط کشور و شرایط استان و دولت نمی‌شد استفاده کرد. وی اضافه کرد: هر اتفاقی در کشور بیفتد وزارت کشور باید پاسخگو باشد لذا من به عنوان وزیر کشور باید استانداری داشته باشم که بتواند تصمیم بگیرد و کار را جلو ببرد.

در همین حال نوذر شفیعی، عضو مجمع نمایندگان استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: نمایندگان این استان از استیضاح وزیر کشور منصرف شدند.

وزیر دفاع: برنامه‌های موشکی خود را با قاطعیت اجرا می‌کنیم

وزیر دفاع گفت: مسائل مربوط به موشک‌ها، هیچ‌گاه در دستور کار مذاکرات هسته‌ای نبوده و نظام، برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان طی سخنانی درخصوص توافق هسته‌ای، اظهار کرد: این توافق نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود، که ‌موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت‌های بزرگ جهانی شد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر