jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۱۲ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

این روزها گزارش‌هایی درباره حضور داعش در افغانستان منتشر می‌شود که همین موضوع بار دیگر بهانه به دست آمریکا داده تا حملات خود را در این کشور گسترش دهد.

مقامات پنتاگون استدلال کرده‌اند داعش در افغانستان ممکن است رشد یابد و خروج سربازان آمریکایی از افغانستان طبق برنامه‌ریزی، منجر به همان سقوط وضعیت امنیتی همچون عراق شود. در همین رابطه ژنرال جان کمپبل، فرمانده ارشد آمریکا در افغانستان گفته است وعده‌ای که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای خارج ساختن اکثر 9800 سرباز آمریکایی از افغانستان تا پایان سال 2016 داده پیش از ظهور داعش در این کشور بود. به گفته کمپبل، اعضای داعش در افغانستان عمدتا شبه نظامیان سابق طالبان و شبه‌نظامیان پاکستانی بوده که پس از مشاهده موفقیت‌های داعش در عراق و سوریه تغییر جبهه دادند. نکته مهم این حملات این است که به جای آن که طالبان را هدف قرار دهد، غیرنظامیان را به کام مرگ می‌کشاند. در همین رابطه محمد رحیم امین فرماندار منطقه برکی برک می‌گوید، در حمله روز گذشته دو بالگرد آمریکایی به یک ایست بازرسی در استان لوگر در جنوب کابل 14 سرباز کشته شدند. شورشیان طالبان حضور فعالی در منطقه برکی برک دارند اما به گفته محمد رحیم امین منطقه‌ای که حمله به آن صورت گرفت مشکوک نبود و زمانی که آمریکایی‌ها حمله خود را آغاز کردند، پرچم افغانستان بر بالای این ایست بازرسی برافراشته بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر