jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۷۸۴۳   ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۱۰

درگذشت گلزن فینال جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل

مردی که ۲۰۰ هزار تماشاگر را در ماراکانا ساکت کرد

اسطوره فوتبال اروگونه که یکی از معروف‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال این کشور را به ثمر رسانده بود، در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

مردی که ۲۰۰ هزار تماشاگر را در ماراکانا ساکت کرد

در سال ۱۹۵۰، آلسیدیس گیچیا باعث پیروزی تیم ملی فوتبال اروگوئه مقابل تیم ملی فوتبال برزیل مقابل ۲۰۰ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو در برزیل شد. این اتفاق در بین عموم مردم برزیل به «فاجعه ماراکانا» لقب گرفت.

گیچیا درباره گل خود در آن مسابقه به یادماندنی که تنها ۱۱ دقیقه مانده به پایان بازی به ثمر رساند، چنین گفته بود: «تنها ۳ نفر از مردم جهان قادر بودند که با رفتار خود، ۲۰۰ هزار نفر حاضر در ورزشگاه ماراکانا را وادار به سکوت کنند؛ فرانک سیناترا (خواننده معروف آمریکایی)، پاپ ژان پل دوم (رهبر کاتولیک‌های جهان) و من.»

نکته تأثربرانگیز این است که گیچیا در شصت و پنجمین سالروز پیروزی معروف در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو درگذشت. او آخرین بازمانده از مسابقه به یادماندنی تیم فوتبال اروگوئه با تیم فوتبال برزیل در فینال جام جهانی ۱۹۵۰ بود.

گیچیا که در جام جهانی ۱۹۵۰ توانست ۴ گل را به ثمر برساند، فوتبال حرفه‌ای خود را با تیم مونته‌ویدئو آغاز کرد و بعدها در تیم‌های رم و آث میلان ایتالیا توپ زد. او بعد از بازگشت به کشور اروگوئه، ۲۰ سال برای تیم دانوبیو به میدان رفت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها