jamejamonline
فرهنگی معارف و اندیشه کد خبر: ۸۱۷۸۰۹ ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۴

یک اتفاق بزرگ در حوزه علوم انسانی کشور

استقبال و تایید علمی و بین المللی نظریه مدیریت اسوه

دو نشریه بین‌المللی «مدیریت و علوم انگیزشی» کانادا که زیر نظر دانشگاه تورنتوی این کشور بوده و «مهندسی علوم و فناوری» هندوستان که زیر نظر مؤسسه فناوری این کشور است و با همکاری مؤسسه بین‌المللی تحقیقات سازمانی انگلیس فعالیت می کنند، دو مقاله مدیریتی از دکتر محمود صلاحی – رئیس اندیشکده مدیریت اسوه - را پس از ارزیابی کامل علمی، به چاپ رساندند.

استقبال و تایید علمی و بین المللی نظریه مدیریت اسوه

شایان ذکر است نمایه این مقالات در سایر مجلات و پایگاه های علمی – مدیریتی دنیا مثل آکادمی علوم فنلاند، آکادمی علوم مدیریتی و سازمانی امریکا، آکادمی علوم آلمان، انجمن مطالعات سازمانی نروژ، انجمن مطالعات مدیریتی دانشگاه گوتنبرگ سوئد منتشر شده است.

این دو مقاله که در ذیل مفهوم کلان و نظریه مدیریت اسوه نوشته شده است تحت عناوین «ارزیابی میزان تأثیر مدیریت اسوه در بهبود کارایی» و «ارائه روش مدیریتی بمنظور اداره جامعه» می باشند.

بدین ترتیب «نظریه مدیریت اسوه» مورد تأیید علمی مراکز دانشگاهی بین‌المللی قرار گرفت که این موضوع، یک اتفاق بزرگ و افتخار آفرینی قابل تحسین در حوزه علوم انسانی کشور محسوب می شود.

در توضیح نظریه مدیریت اسوه محور باید گفت که این نظریه مدیریتی بر اساس احکام الهی، قرآنی و سیره نبوی ترسیم شده است.

در حالی که مکتب‌های مدیریت فعلی براساس منفعت محوری قرار دارند، «نظریه مدیریت اسوه» براساس حب محوری بنا شده است که در نقطه‌ای کامل جدید و متفاوت از نظریه‌های قبلی قرار دارد.

ما این اتفاق علمی و معرفتی بزرگ را به دکتر صلاحی و مجموعه دانشگاهی و علوم انسانی کشور تبریک گفته و آرزومندیم تا روند تولید علم در این حوزه براساس معارف دینی، روند روبه رشد گرفته و سایر عرصه های این حوزه را نیز در بر بگیرد.(بولتن نیوز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر