jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۱۷۶۶۹ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

جشنواره غذا، هرساله در کشورهای مختلف و با محوریت مواد غذایی متفاوت برگزار می‌شود. هدف اصلی این جشنواره، متحد کردن گروه‌های مردمی به هنگام فصل برداشت و شکرگزاری برای فصلی پرمحصول است. از هزاران سال پیش، مردم فرارسیدن فصل برداشت، اعتدال پاییزی و تجلیل از خدایان را جشن می‌گرفتند که جشنواره‌های غذا، نمونه‌ای از این رسومات بوده است. امروزه این جشن در کشورهای گوناگون از جمله ایتالیا، اسپانیا، پرو مکزیک و کانادا برگزار می‌شود؛ با این حال بزرگ‌ترین جشنواره غذای جهان متعلق به شیکاگو در ایالات متحده آمریکاست.

جشنواره شیکاگو هرساله در اواسط جولای و در گرانت پارک این شهر برپا می‌شود که افراد زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. در کنار پخت و عرضه غذاهای متنوع، فعالیت‌های غیرغذایی مانند موسیقی و نمایش فیلم نیز صورت می‌گیرد که بر تنوع این مراسم افزوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر