jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۶۲۱ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگویی با اشاره به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای از سوی ایران و 1+5 گفت: آنچه من تلاش کرده‌ام برای برخی افراد از جمله بنیامین نتانیاهو تشریح کنم، این است در نبود یک توافق، توانایی ما برای برپا نگه داشتن این تحریم‌ها محتمل نبود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، باراک اوباما در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک‌تایمز گفت: توجه داشته باشید که فقط ایران نبود که برای تحریم‌ها هزینه می‌پرداخت، بلکه چین، ژاپن، کره‌جنوبی، هند و تقریبا هر کشور واردکننده نفت در سراسر جهان که پیش از تحریم نفتی ایران ترتیباتی برای واردات نفت از ایران داشت، خود را در موقعیتی یافته بود که نگه داشتن این تحریم ها برای آنان میلیاردها دلار هزینه در بر داشت. همچنین به گزارش تسنیم، اوباما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر نگاهی به تاریخ ایران بیندازید، واقعیت این است که ما در سرنگون کردن حکومت منتخب دموکراتیک در ایران به نحوی دست داشتیم. ما در گذشته از صدام حمایت کردیم، آن هم زمانی که می‌دانستیم وی از سلاح‌های شیمیایی در جنگ با ایران استفاده کرده و در نتیجه آنها نگرانی‌های امنیتی و روایت خود را دارند. شاید ما با آن موافق نباشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر