jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۵۷۸ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

شاگرد اول رشته حقوق که برای پرداخت بدهی خود زورگیری می‌کرد پس از محاکمه به زندان محکوم شد.

به گزارش جام‌جم، اوایل اردیبهشت امسال ماموران پلیس پایتخت هنگام گشتزنی در خیابان پیروزی به دو جوان موتور سوار مشکوک شده و به آنها دستور ایست دادند. راکبان موتورسیکلت که با مشاهده گشت پلیس قصد فرار داشتند قبل از این‌که بتوانند متواری شوند دستگیر شدند. با انتقال دو متهم به اداره آگاهی، در بازرسی بدنی از آنها پنج گوشی تلفن همراه کشف و معلوم شد آنها سرقتی هستند.

دو پسر جوان که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند به سرقت گوشی‌های تلفن همراه اعتراف کردند. در ادامه با تکمیل پرونده در دادسرا، پرونده به دادگاه ارسال شد. در جلسه محاکمه متهمان که در شعبه 1155 برگزار شد، شاهین 25 ساله در دفاع از خود گفت: چندی قبل با معدل 5/19 در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شدم. من شاگرد اول دانشگاه بودم و همیشه نظم و انضباط رارعایت می‌کردم. همه چیز خوب پیش می‌رفت و من مشغول کارهای تسویه دانشگاه بودم. اواخر دی‌ماه بود که در حال بازگشت از دانشگاه به خانه‌مان در شرق تهران، تصادف کردم و چون مقصر شناخته شدم، باید خسارت خودرو را می‌دادم. سقف بیمه جوابگوی خسارت نبود و مجبور شدم چند میلیون تومان پول قرض و خسارت راننده خودروی گران‌قیمت راپرداخت کنم. قول داده بودم پول را یک ماهه پس دهم اما نتوانستم به قولم عمل کنم. اواخر بهمن در دانشگاه سه نفر از دوستانم متوجه موضوع شده و پیشنهاد کردند برای حل این مشکل سرقت و زورگیری کنیم. به خاطر فشار مالی پیشنهادشان را قبول کردم. همراه یکی از دوستانم با پرسه‌زنی در شرق تهران با موتورسیکلت، گوشی تلفن زنان و نوجوانان را سرقت می‌کردیم. با فروش گوشی‌های سرقتی مقداری از بدهی‌ام را دادم.

شاهین در ادامه با اعتراف به 20 فقره زورگیری و تلفن همراه قاپی گفت: اگر آن روز حواسم را در رانندگی جمع می‌کردم، زورگیر نمی‌شدم.

با اعترافات متهم، قاضی پرونده پسر 25 ساله را به تحمل زندان محکوم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر