jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۱۷۲۹۹ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

مزاحمان اینترنتی یا Cyber bully را می‌توانیم به عنوان یکی از معضلات انسان امروزی یا انسان سایبری نام ببریم که به موازات رشد تکنولوژی‌ و فناوری‌های جدید این معضل نیز رو به فزونی نهاده است.

کاربرانی هستند که فکر می‌کنند می‌توانند در فضای اینترنت، انواع هنجارشکنی را مرتکب شوند و بعد هم خود را پنهان کنند، لذا این افراد که از یک شخصیت ضد اجتماعی برخوردارند و بعضا نیز انگیزه‌هایی چون انتقامجویی برای عمل خود دارند، اقدام به مزاحمت اینترنتی با ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز و آتشین و ایمیل‌های کینه توزانه می‌کنند. ایمیل آتشین، نامه الکترونیکی است که محتویات آن برای خشمگین‌کردن گیرنده طراحی شده و ایمیل‌های کینه‌توزانه حاوی مطالب تهدیدآمیز، تعصب‌آمیز، نژاد پرستانه، فحاشی و ابزار خشم و کینه است. در فضای سایبری بویژه شبکه‌های اجتماعی، مزاحمان زنجیره‌ای را نیز مشاهده می‌کنیم که با تمام افراد و کاربران خصومت داشته و سعی در آزار آنها دارند برای این افراد ایجاد اختلاف در بین مردم لذتبخش است و بعضا سعی در جلب توجه دارند.

پلیس فتا در حیطه وظایف سازمانی تاکنون بسیاری از این افراد را دستگیر و به مرجع قضایی معرفی کرده است لیکن بهترین روش مقابله با آنان این است که از پاسخ دادن به آنها خودداری شود و این مزاحمان را نادیده گرفت زیرا با این کار، آنها را به شدت عصبانی می‌کنید. سعی کنید ایمیل مزاحم اینترنتی را به سرویس‌دهنده آن ایمیل کرده و سعی نکنید در مقام نصیحت کننده و عاقل با موجودی ناهنجار و سایکوپات ارتباط برقرار کنید، زیرا آنها مثل شما فکر نمی‌کنند. هرگز سعی نکنید با مزاحمان برای تسویه حساب قرار ملاقات بگذارید؛ ممکن است طرف شما فردی خطرناک با مشکلی حاد باشد.

سرهنگ حسین مرتضوی - رئیس پلیس فتا استان اصفهان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر