jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۴۵ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از راه‌اندازی کلینیک‌های زناشویی و جنسی در کشور خبر داد و اجرای برنامه پیشگیری از تک‌فرزندی را مهم‌ترین برنامه جمعیتی در سال 93 معرفی کرد .

محمداسماعیل مطلق در گفت‌وگو با فارس با بیان این‌که در حال حاضر میزان باروری در کشور 8/1 درصد است و فقط در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان این میزان به 1/2 درصد رسیده، گفت: نرخ باروری در استان‌های مازندران، گیلان، اراک و اصفهان همچنان کمتر از 8/1 درصد است .وی به راه‌اندازی کلینیک‌های زناشویی نیز اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی و پیشگیری از طلاق، طرح ایجاد کلینیک‌های زناشویی را به‌صورت آزمایشی در ده دانشگاه علوم پزشکی ازجمله اصفهان، گیلان، مازندران، شیراز و البرز آغاز کردیم.مطلق توضیح داد: همچنین با معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری، وزارت ورزش و جوانان، قوه قضاییه، بهزیستی و شورای عالی انقلاب فرهنگی جلساتی برگزار و قرار شد در این کلینیک‌ها متخصصان زنان، داخلی، روحانی آشنا به مسائل خانواده، حقوقدان و متخصصی که به مسائل زناشویی آگاهی داشته باشد، حضور یابند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر