jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۲۱ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

از پیامدهای پیش‌بینی نشده مسکن مهر زیاد گفته و نوشته‌ایم؛ از مشکلات زیربنایی این خانه‌ها گرفته تا کمبود امکانات در محدوده‌ای که آپارتمان‌های مهر به ردیف کنار هم ساخته شده‌اند؛ مشکلات ریز و درشتی که طرح مسکن مهر را به یکی از طرح‌های بحث‌برانگیز دولت گذشته تبدیل کرده است. اما شهردار تهران دیروز معضل جدیدی را به فهرست معضلات مسکن مهر اضافه کرد و گفت: «مسکن مهر یکی از پروژه‌هایی بود که به بافت‌های آسیب‌پذیر کشور اضافه شد.»

قالیباف با اشاره به این مشکل، پیشنهاد داد مسئولان با رویکرد اجتماعی وارد این بافت‌ها شوند و بعد با سیاست‌های اقتصادی این پدیده را مهار کنند. شهردار تهران که در نخستین نشست ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های تهران صحبت می‌کرد در ادامه گفت: «نگاه و تعریف امروز از بافت‌های آسیب‌پذیر با دو دهه قبل متفاوت شده است. با تجربه‌ای که از سمت شهرداری در تهران و تجربه‌ای که در حوزه‌های انتظامی داشتم، معتقدم باید رویکردی ملایم‌تر در بافت‌های ناکارآمد شهری داشته باشیم.»

شهردار تهران با تاکید بر این‌که این پدیده باید به شکل خانه به خانه مورد توجه قرار بگیرد، به مهر گفت: «گاهی در یک پلاک ده خانه وجود دارد که هر کدام دارای انسان‌هایی با شخصیت متفاوت هستند؛ بنابراین باید بازآفرینی شهری در مقیاس خانه به خانه بررسی شود.»

به گفته قالیباف 375 محله در تهران وجود دارد؛ محله‌هایی که هیچ‌کدام شبیه یکدیگر نیستند و نمی‌توان با یک آیین‌نامه برای همه آنها تعیین تکلیف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر