jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۲۱ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

از پیامدهای پیش‌بینی نشده مسکن مهر زیاد گفته و نوشته‌ایم؛ از مشکلات زیربنایی این خانه‌ها گرفته تا کمبود امکانات در محدوده‌ای که آپارتمان‌های مهر به ردیف کنار هم ساخته شده‌اند؛ مشکلات ریز و درشتی که طرح مسکن مهر را به یکی از طرح‌های بحث‌برانگیز دولت گذشته تبدیل کرده است. اما شهردار تهران دیروز معضل جدیدی را به فهرست معضلات مسکن مهر اضافه کرد و گفت: «مسکن مهر یکی از پروژه‌هایی بود که به بافت‌های آسیب‌پذیر کشور اضافه شد.»

قالیباف با اشاره به این مشکل، پیشنهاد داد مسئولان با رویکرد اجتماعی وارد این بافت‌ها شوند و بعد با سیاست‌های اقتصادی این پدیده را مهار کنند. شهردار تهران که در نخستین نشست ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های تهران صحبت می‌کرد در ادامه گفت: «نگاه و تعریف امروز از بافت‌های آسیب‌پذیر با دو دهه قبل متفاوت شده است. با تجربه‌ای که از سمت شهرداری در تهران و تجربه‌ای که در حوزه‌های انتظامی داشتم، معتقدم باید رویکردی ملایم‌تر در بافت‌های ناکارآمد شهری داشته باشیم.»

شهردار تهران با تاکید بر این‌که این پدیده باید به شکل خانه به خانه مورد توجه قرار بگیرد، به مهر گفت: «گاهی در یک پلاک ده خانه وجود دارد که هر کدام دارای انسان‌هایی با شخصیت متفاوت هستند؛ بنابراین باید بازآفرینی شهری در مقیاس خانه به خانه بررسی شود.»

به گفته قالیباف 375 محله در تهران وجود دارد؛ محله‌هایی که هیچ‌کدام شبیه یکدیگر نیستند و نمی‌توان با یک آیین‌نامه برای همه آنها تعیین تکلیف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر