jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۱۱۳ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۱۲

پیوستن نوجوان گل‌ فروش لبنانی به داعش، این روزها در مطبوعات و محافل اجتماعی این کشور بحث و جدل به راه انداخته است.

گل فروشی که انتحاری داعش شد + عکس

روزنامه های لبنانی با انتشار تصویر «فارِس» اعلام کردند که وی در حمله جنگنده های ائتلاف ضد داعش به شهر رقه در سوریه کشته شده است، اما کمی بعد خبری منتشر شد مبنی بر این که «ابوخطاب الانصاری» (نام داعشیِ فارِس) در یک عملیات انتحاری در مقر نیروهای ارتش سوریه در حسکه در شمال شرق کشور، خود را منفجر کرده است.

درباره ابوخطاب الانصاری خبرها مختلف و متفاوت است؛ عده ای معتقدند که او همان فارِس گل فروش است که خیابان الحمرا در بیروت پاتوقش بود و برخی دیگر می گویند که ابوخطاب، شخص دیگری به نام «عمر حدید المحمدی» است، چنان که نشریه انگلیسی دیل میل هم اشاره کرده است.

اگر صاحب این عکس و فارِس گل فروش دو نفر باشند، باید گفت که این دو تشابه بسیار زیادی به هم دارند، اما نظریه دیگر این است که عمر حدید المحمدی همان گل فروش لبنانی است که نام مستعار فارِس را برای پنهان کردن هویت اصلی خود در بیروت برگزیده بود.

اما گذشته از همه این حرف و حدیث ها که امروز نقل محافل و پایگاههای اجتماعی در لبنان شده، مساله بسیار مهمی وجود دارد که از دید آنها دور مانده و آن این است که چگونه یک پسر 14 ساله گل فروش بعد از یک درگیری نزدیک یکی از قهوه خانه های بیروت، با فاصله بسیار کوتاهی در سوریه و دوشادوش داعشی ها دیده می شود؟

به هر حال فارِس مدتی است که ناپدید شده و اثبات این موضوع که آیا او همان تروریست انتحاری است یا خیر موضوعی است که آینده از آن پرده برخواهد داشت.(العالم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر