jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۸۱۷۰۸۹ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۵

لحظه های آسمانی، مهمان آسمان شو و راه شب، به موضوع حجاب و عفاف می پردازند.

تجلی عفاف و حجاب در برنامه های رادیو ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه رادیویی ایران، یدالله گودرزی، مدیر گروه اندیشه وفرهنگ این شبکه رادیویی با اعلام این خبر، افزود: با توجه به هفته عفاف و حجاب رادیو ایران در چند برنامه خود به این مهم می پردازد.

در برنامه اذان گاهی «لحظه های آسمانی» یک هفته به موضوع عفاف و حجاب پرداخته می شود که موضوعات روزانه آنها عبارت است از «جایگاه حیا در زندگی»، «حیا در خانواده»، «اهمیت حیا و عفاف در محیط کار و روابط اجتماعی»، «عوامل و مسائل آسیب رسان به فضای عفاف و حجاب» که در این راستا از کارشناسانی مثل حجت الاسلام علی رضا سعیدیان وحجت الاسلام حسن مهدویان استفاده خواهد شد.

در آیتم «به رنگ درنگ» با اجرای آقا رضا شریفیان نگاهی فلسفی وتربیتی به موضوع حجاب افکنده خواهد شد وبا استفاده از شعر و داستان مصادیق تربیتی حجاب بررسی خواهد شد.

تینا میر کریمی از بخش حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن در این برنامه هر روز گزارش تهیه می کند در بخش «تقاطع» هم به پرسش های مذهبی و برخی از شبهات رایج و جدید پاسخ داده می شود.

گودرزی افزود: در برنامه افطاری «مهمان آسمان شو» تاثیر روزه داری ورعایت تقوا وگسترش فرهنگ عفاف و حجاب بحث خواهد شد.خانم دکتر شفاهی روان شناس وکارشناس این برنامه است.

مدیر گروه اندیشه و فرهنگ شبکه رادیویی ایران تصریح کرد: در برنامه «راه شب» به بررسی پوشش در میان زنان و مردانی در ادوار گذشته ایران پرداخته می شود وبه این مسئله که حیا ریشه در فطرت انسان ها دارد وبه خاطر این مسئله انسان ها همیشه نسبت به نوع پوشش خود حساس بوده و برای آن در دوره های مختلف طراحی داشتند، صحبت می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر