jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۴۳ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سازمان هواپیمایی کشوری با انتشار گزارشی تحلیلی اعلام کرد: توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی مسافر در یک برنامه پنجساله به اختصاص حداقل 5/7 میلیارد دلار (یک میلیارد و 500 میلیون دلار در سال) نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بر این اساس در حالی که ایران از نظر وسعت و جمعیت سهم حدود یک درصدی دنیا را به‌خود اختصاص داده، سهم کشور از نظر تعداد ناوگان هوایی، تعداد صندلی عرضه شده و تعداد مسافر کمتر از یک درصد یعنی پایین‌تر از متوسط دنیاست، این در حالی است که سهم کشور کوچکی مانند امارات از این بازار پنج برابر متوسط دنیاست. بنابراین لازم است تا در یک برنامه پنجساله مبلغ حداقل 5/7 میلیارد دلار (یک میلیارد و 500 میلیون دلار در سال) با بازپرداخت حداقل ده ساله و نرخ سود مناسب بدون طی تشریفات وقت‌گیر در بانک‌های عامل و صندوق توسعه ملی به امر توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هوایی مسافر اختصاص یابد. در آن صورت می‌توان انتظار داشت که با ورود سالانه حداقل 30 فروند هواپیمای جدید، در طول پنج سال آینده نه‌تنها سن متوسط ناوگان به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد بلکه ناوگان هوایی کشور توانایی پاسخگویی به انتظارات بازار را در حد قابل قبولی دارا شود. ‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر