jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۴۲ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان چای اعلام کرد: انبارهایی که چای‌ سنواتی (چای متعلق به سال‌های قبل) نگهداری می‌کنند، پلمب شدند و قرار است پس از فصل برداشت، این محصول غیرخوراکی را به کشورهایی که از آنها چای نمی‌خریم، صادر کنیم.

این در حالی است که مجلس اخیرا در بخشی از گزارش تحقیق و تفحص خود از عملکرد سازمان چای به ورود چای‌های غیرقابل مصرف به بازار اشاره کرده بود و ظاهرا این اقدام برای پاکسازی بازار چای از چای‌های متعلق به سال‌های قبل انجام شده است.

به گزارش ایسنا، محمدولی روزبهان اظهار کرد: از آنجا که امکان تولید موادی چون اسانس و دیگر موارد از چای سنواتی در داخل کشور وجود ندارد، صادرات به کشورهای غیرهمسایه و کشورهایی که از آنها چای وارد نمی‌شود، در دستور کار است. وی با بیان این که تبدیل چای‌ سنواتی به کمپوست امکان‌پذیر است، افزود: بخشی از این محصول قرار است به کمپوست تبدیل شود. روزبهان درباره میزان تولید چای خشک کشور نیز گفت: در حال حاضر میزان تولید چای در کشور حداکثر 15 درصد مصرف را جواب می‌دهد؛ بنابراین 85 درصد نیاز کشور به چای باید از طریق واردات تأمین شود. این در حالی است که در گذشته میزان واردات چای 35 درصد بود. رئیس سازمان چای افزود: برای جلوگیری از صدمه دیدن بازار داخلی، مجوزهای وارداتی با تأخیر صادر می‌شوند تا چای داخلی به فروش برسد و واردات تأثیری بر قیمت آن نگذارد. وی خاطرنشان کرد: با وجود این که چای باید از مبادی رسمی وارد شود نیمی از آن از طریق قاچاق به کشور وارد می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر