jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۷۹۲ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

همزمان با ادامه بمباران بی‌هدف مناطق مسکونی از سوی گروه‌های افراط‌گرا در بنغازی، گروه تروریستی داعش در یک فایل ویدئویی به شکست خود در شهر درنه در شمال شرق لیبی اعتراف و از این شهر خارج شد.

به گزارش جام‌جم و به نقل از الشرق‌الاوسط، در ابتدای این فایل ویدئویی مردی با لباس نظامی در منطقه‌ای صخره‌ای دیده می‌شود که خود را ابوسلیمان السودانی و یک عامل انتحاری معرفی می‌کند.

در ادامه جنایات داعش از جمله قطع دست یک سارق به نمایش گذاشته می‌شود و فرد دیگری به نام هزاع الدرناوی نیز خود را یک عامل انتحاری معرفی می‌کند. داعش در این ویدئو تهدید کرده است که دوباره به این شهر بازمی‌گردد و برای انتقام از گروه‌های مسلح موجود در درنه، سر آنان را از تن جدا خواهد کرد.

این فایل ویدئویی که ده دقیقه است، از سوی دفتر اطلاع‌رسانی ولایت برقه در توییتر منتشر شده است.

در شهر بنغازی در نزدیکی درنه نیز طی درگیری‌های سه روز گذشته میان شبه‌نظامیان افراط‌گرا با ارتش، 19‌نفر کشته شدند و محله‌های مسکونی این شهر را نیز از روز یکشنبه زیر آتش گرفته‌اند. همزمان با ادامه درگیری‌ها، طرف‌های لیبیایی در طرابلس و مصراته کناره‌گیری خلیفه حفتر عنصر عربستانی از فرماندهی ارتش لیبی را پیش‌شرط خود برای تکمیل توافق به دست آمده در صخیرات مغرب معرفی کرده‌اند. این پیش‌شرط در حالی است که توافق مذکور پس از چند دور رایزنی میان طرف‌های لیبیایی در آلمان و سوئیس و بدون حضور نماینده کنگره ملی لیبی در روز یکشنبه در شهر صخیرات مغرب به امضا رسید.

صلاح‌الدین عبدالکریم از مشاوران نزدیک به حفتر ادعا کرده است که این توافق بار دیگر گروه‌های تروریستی را به‌حکومت بازمی‌گرداند و اخوان‌المسلمین نیز در آینده قدرت در لیبی نقش خواهد داشت.

خلیفه حفتر روز یکشنبه برای رایزنی با مقامات مصری وارد قاهره شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر