jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۶۶۵۴ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۸

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج نهایی ثبت‌نام دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر پایه هفتم، اول مرداد اعلام می‌شود.

اعلام نتایج ثبت‌نام مدارس شاهد

محمدحسین کفراشی درباره آخرین وضعیت ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان پایه هفتم شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: امسال ۸۳ هزار نفر برای پایه اول متوسطه (هفتم) ثبت‌نام اینترنتی کرده‌اند.

وی افزود: نتایج ثبت‌نام اول مرداد ماه اعلام می‌شود و خانواده‌ها تا دهم مرداد موظفند برای ثبت‌نام و ارائه مدارک به مدارس مراجعه کنند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزانی که ثبت‌نام کرده‌اند، با دریافت کد رهگیری می‌توانند از وضعیت ثبت‌نام خود مطلع شوند و فرصت دارند تا ۱۰ روز مدارک ثبت‌نام خود را برای ثبت‌نام قطعی به مدرسه مربوطه ارائه دهند.

کفراشی افزود: تعداد ۱۷ هزار دانش‌آموزی که ثبت‌نام کرده‌اند، توسط بنیاد شهید شرایط آنان تایید شده است که جزو خانواده جانباز، آزاده، ایثارگر و یا رزمنده هستند و تعداد ۲۵ هزار نیز خوداظهاری کرده‌اند که خانواده آنان، رزمنده یا جزو نیروهای جهادگر یا وابستگی به شهدا دارند.

وی ادامه داد: اگر پس از تایید ثبت‌نام این دسته از دانش‌آموزان، آنان نتوانند مدارک لازم را ارائه دهند، از پذیرش در مدارس شاهد حذف می‌شوند و کسانی که جزو ظرفیت هستند، پذیرفته می‌شوند.

به گفته مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش، کل ظرفیت پذیرش دانش‌آموزان در مدارس شاهد و ایثارگر ۲۷ هزار نفر است.

کفراشی یادآور شد: تعداد ۴۰ هزار نفر حداقل دارای اولویت‌های یک، دو یا سه بوده‌اند. اگر مدرسه‌ای فضای خالی داشته باشد، از سایر دانش‌آموزان که جزو دسته شاهد و ایثارگر نیستند، پذیرفته می‌شوند؛ مگر اینکه تراکم ایثارگری در مدرسه‌ای بالا باشد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش، خدمات‌رسانی به خانواده شهدا و ایثارگر است، بیان کرد: در سنوات گذشته به دلیل اعمال نفوذ، دانش‌آموزان آزاد پذیرش بالایی در مدارس شاهد و ایثارگر داشتند، اما امسال بیشترین آمار جامعه هدف را در ثبت‌نام داشته‌ایم. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر