jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۹۲ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به موضوع یک دکل گمشده نفتی گفت: تعداد دکل‌های گمشده یک یا دو دکل نیست بلکه بسیار بیشتر از تعدادی است که مطرح شده است.

موضوع پرداخت پول برای خرید یک دکل نفتی توسط شرکت تاسیسات دریایی ایران ـ زیرمجموعه وزارت نفت ـ در گذشته و تحویل ندادن این دکل و کار کردن آن در نقطه دیگری، اخیرا مورد توجه افکار عمومی و رسانه‌ها قرار گرفته و از این ماجرا به عنوان گم شدن دکل نفتی یاد می‌شود. این در حالی است که سازمان بازرسی کل کشور اخیرا بروز این تخلف را تائید کرده است.

به گزارش ایرنا، حسین دهدشتی دیروز در جمع خبرنگاران افزود: موضوع دکل‌های نفتی خریداری شده در قالب شرکت تاسیسات دریایی که دارای ابهامات فراوانی بود در بهمن ماه سال 90 به صورت یک تخلف محرز شد و با پیگیری‌های صورت گرفته، قرار شد که مدیریت وقت شرکت تاسیسات دریایی، گزارشی تکمیلی را به کمیسیون انرژی ارائه دهد که هرگز این گزارش ارائه نشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس ادامه داد: در سال 93 درخواست تحقیق و تفحص با امضای 16 نماینده به هیات‌رئیسه کمیسیون انرژی ارائه شد، اما نمایندگان با این استدلال که چون سازمان بازرسی برای رسیدگی به این تخلف ورود پیدا کرده است، به آن رای ندادند اما مجددا ما آن را پیگیری کردیم که بزودی در جلسه علنی مجلس اعلام وصول می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان این که به نظر می‌رسد از ابتدای شکل‌گیری شرکت تاسیسات دریایی، تخلفات گسترده‌ای در این شرکت رخ داده است، ادامه داد: تخلفات صورت گرفته در تاسیس شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت چند برابر گم شدن یک دکل است، به شکلی که شرکت تاسیسات دریایی روی کاغذ حدود 600 تا 700 میلیارد تومان سرمایه دارد و در اواخر دولت دهم حدود شش میلیارد دلار نیز قرارداد اجرای پروژه انعقاد کرده، اما متاسفانه پیشرفت پروژه نسبت به پول گرفته شده نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر