jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۲۵ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، از ممنوعیت کشت گیاهان آبدوست در اراضی کشاورزی استان خبر داد.

علی‌امید سیفی به ایرنا گفت: با توجه به تداوم خشکسالی و کاهش چشمگیر آب رودخانه‌ها، کشت هندوانه، سیب‌زمینی ذرت، برنج و دیگر گیاهان آبدوست در استان ممنوع شده است. وی افزود: از روستاییان کشاورزان و بهره‌برداران اراضی حاشیه رودخانه‌های لرستان بخصوص رودخانه کشکان و سرشاخه‌های آن در محدوده شهرستان‌های خرم‌آباد، سلسله، چگنی و پلدختر درخواست می‌شود از کشت سبزیجات، صیفی، جالیز و کشت‌های تابستانه و پاییزه خودداری کنند. وی با اشاره به این که مسئولیت هرگونه خسارت ناشی از تامین نشدن آب به‌عهده بهره‌برداران است، افزود: با متخلفان ازطریق مراجع قانونی برخورد می‌شود. مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: اکنون 14 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان زیرکشت گیاهان آبدوست می‌رود که در مجموع 410 میلیون مترمکعب آب در این اراضی مصرف می‌شود. علی‌امید سیفی افزود: این میزان برداشت آب، خسارت جبران‌ناپذیری به سفره‌های آب زیرزمینی و سطحی وارد کرده است. وی محصولاتی نظیر هندوانه برنج، پیاز، سیب‌زمینی، ذرت و چغندر را از گیاهان آبدوست عنوان کرد و گفت: هندوانه به عنوان آبدوست‌ترین محصول، موجب برداشت حجم بسیاری از آب‌های استان شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر