jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۶۳۸۶ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

عکس دستفروش کوچکی در شبکه های اجتماعی فیلیپین موجب شد تا در عرض مدت کوتاهی به آرزوهایش برسد.

کودک دست فروشی که بورسیه شد + عکس

در دنیای امروزی ما آدم ها عادت عجیبی به تظاهر کردن داریم. مخصوصا حالا که بازار وبگردی در صفحات اجتماعی بسیار داغ است و هرکس با پست های خود سعی می کند دیگران را تحت تاثیر قرار دهد.

به عنوان مثال عکس از کودکان کار که بار ها ممکن است در صفحات اجتماعی منتشرشود و هر کس به نوبه خود سعی می کند با انتشار آن همدری کند.

اما در دنیای واقعی تمام این ها متفاوت است و ما به راحتی و یا با نگاه غضب آلود از کنار امثال کودکانی که عکسشان را در صفحه اجتماعی خود منتشر می کنیم و به راحتی از این دست مسائل عبور می کنیم.

تا زمانی که ما آنقدر سطحی به مسائل نگاه می کنیم دردی از کسی دوا نمی شود اما در جای دیگری از دنیا و در کشوری نه چندان پیشرفته مردمی پیدا می شوند که شعار نمی دهند و بدون تظاهر آرزوی یک کودک را تا اخرین لحظه بر آورده می سازند.

مردم کشور فیلیپین این موضوع را جور دیگری ثابت کردند و بعد از اینکه در ماه گذشته عکس یک کودک فیلیپینی در کنار رستوران مکدونالد منتشر شد، یک دانشجوی فیلیپینی این صحنه را دید و متاثر از این قضیه عکس کودک را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

این کودک در حال استفاده از نور رستوران بود تا بتواند مشق بنویسد و این صحنه به قدری در میان کاربران فیلیپینی تاثیر گذاشت که بعد از مدت کوتاهی عکس این کودک توسط یکی از کار کنان فست فود مکدونالد شناسایی شد و کاربران توانستد با ایجاد کمپینی کمک مالی جمع کنند.

شرایط وخیم اقتصادی این دستفروش کوچک بعد از مدتی به گوش دولت فیلیپین هم رسید و دولت اعلام کرد هزینه تحصیلش تا زمان دانشگاه پرداخت خواهد کرد.

مادر این کودک بعد از این اتفاق اعلام کرد:بعد از رکود اقتصادی همسرم درگذشت و من به تنهایی توانایی هزینه های زندگی را نداشتم اما حالا از بخشندگی های مردم و کمک های دولت بسیار خوشحالم و دیگر فرزندم لازم نیست با تحمل سختی به تحصیل ادامه دهد.(باشگاه خبرنگاران جوان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قاسم
Canada
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
درو بر تو پسر با غیرت و شجاع كه در بد ترین شرایط مالی و خانوادگی در زیر نور چراغی كه از رستوران مجاور می تابد مشغول در خواندنی تا در اینده نه چندان دور بتوانی فردی مفید برای كشور و مردمت باشی. من دست تو رو می بوسم و برات ارزوی موفقیت می كنم.در اینجا اراذل و او باش و زورگیران ووو.... بهتره از این پسر با غیرت به خودشون بیان و كمی غیرت پیدا كنند و از انجام كارهای خلاف دست بكشند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر