jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۱۶۱۹۲ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

در یک برنامه آزمایشی از سوی شرکت مسترکارت از خریداران خواسته شد برای تشخیص هویت و کاهش کلاهبرداری از خود عکس بگیرند. این شرکت صادرکننده کارت امیدوار است بتوان با کمک سلفی، خرید را برای خریداران راحت‌تر کرده و امنیت را نسبت به استفاده از رمزهای عبور معمولی که براحتی گم یا دزدیده می‌شوند، افزایش داد.

مسترکارت برای جلوگیری از کلاهبرداری پیش از آن‌که خرید آنلاین تمام شود، از یک کد امنیتی برای تائید هویت مشتری استفاده می‌کند، اما به خاطر سپردن این کد امنیتی پیچیده دشوار است.

Ajay Bhalla، رئیس شرکت، باور دارد استفاده از سلفی به جای این کد امنیتی می‌تواند برای مشتری‌ها جذاب باشد. پیش از این هم این شرکت، اپلیکیشن‌هایی برای تائید هویت مشتری‌ها از روی صورتشان، صدا و ضربان قلب (از طریق یک مچ‌بند) ساخته و آزمایش کرده بود. برای استفاده از این سیستم جدید، مشتری‌ها باید تلفن هوشمند و برنامه MasterCard را همراه خود داشته باشند. مسترکارت برای توسعه سرویس جدیدش در حال مذاکره با شرکت‌های بزرگ سازنده تلفن همراه مثل اپل، گوگل، مایکروسافت، بلک‌بری و سامسونگ بوده و دو بانک را هم مد نظر قرار داده است.

در سرویس مذکور، کاربران می‌توانند از بین دو راه تشخیص هویت که اسکن اثر انگشت یا اسکن چهره است، یکی را برگزینند. در ضمن محققان مسترکارت اعلام کرده‌اند برای امنیت اسکن چهره، کاربران باید چشمک بزنند.

از نظر امنیتی، شرکت به مشتری‌هایش گفته اسکن‌های انجام شده در تلفن‌های هوشمند آنها باقی خواهد ماند. این آزمایش فعلا به 500 مشتری محدود شده و در صورت موفقیت همگانی می‌شود.

البته باید گفت مسترکارت اولین شرکتی نیست که از این روش استفاده کرده است، مایکروسافت هم در ویندوز 10 از سرویسی به نام "سلام ویندوز" بهره برده که در آن به کاربران امکان تائید هویت از طریق اسکن صورت یا اثر انگشت داده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر