رییس کل دادگستری هرمزگان خبر داد؛

قاتلان محیط‌بانان هرمزگانی در دام قانون

درخواست مادران شهدا از خانواده رضایی:

محیط بان دنا را به حرمت خون شهدا عفو کنید + عکس

مادران شهدای کهگیلویه وبویراحمد از اولیای دم مرحوم مجتبی رضایی خواستند که محیط بان محکوم به اعدام دنا را به حرمت خون شهدا ببخشند.
کد خبر: ۸۱۵۹۷۷
محیط بان دنا را به حرمت خون شهدا عفو کنید + عکس

عصر شنبه نوبت به جمعی از مادران و همسران شهدای کهگیلویه و بویراحمد و تعدادی از فرزندان شهدای لرستان و خوزستان رسید تا با حضور در خانه پدر مرحوم مجتبی رضایی جوان طبیعت دوست هم استانی، از این خانواده ایثارگر بخشش محیط بان محکوم به اعدام دنا را تقاضا کنند.

در این دیدار صمیمی و معنوی ابتدا همسر شهید کشاورز از شهدای هشت سال دفاع مقدس با بیان خاطراتی از آن شهید بزرگوار، بخشش و گذشت را روش و مشی شهدا در طول تاریخ دانست.

مریم گشتاسبی خطاب به اسماعیل رضایی اولیای دم که خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، گفت: شما دیروز در جبهه های دفاع از شرف و کیان نظام و انقلاب جنگیدید و حماسه آفریدید و امروز نیز همچون گذشته سرباز نظام و انقلاب هستید.

وی افزود: از سرباز ولایت و نظام انتظار می رود که امروز نیز ایثارگری کند و قطعا این بخشش ایثاری زیباتر و حماسه ای جاودانه است.

همه با خدا معامله کنیم

مادر شهید منصور و عبدالمحمد تقوی نیز در این دیدار از خانواده محترم رضایی خواست تصمیمی بگیرند که موجب سربلندی این خانواده محترم و ایل و تبار او شود.

خانم تقوی بخشش و گذشت را سنت دیرینه عشایر استان دانست و گفت: ما همه داغ دیده ایم اما باید همه با خدا معامله کنیم به او توکل نماییم.

حضور در خانه همرزم پدر شهیدم بی حکمت نیست

یکی از فرزندان شهدای استان خوزستان هم در این دیدار با ذکر خاطره ای از شهادت پدرش در عملیات کربلای پنج، از خانواده رضایی درخواست کرد، محیط بان دنا را عفو کنند.

ریحانیان پس از اینکه متوجه شد اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی نیز در عملیات کربلای پنج حضور داشته است، در حالی که اشک می ریخت، حضور خود برای درخواست عفو در خانه همرزم پدرش در این عملیات را بی حکمت ندانست.

وی بیان کرد: شاید این خواست خدا بوده که از آن سر ایران به یاسوج بیایم و در خانه همرزم پدرم برای یک محیط بان طلب عفو کنم.

قدوم خانواده شهدا را بر روی چشم می گذارم

پدر مرحوم مجتبی رضایی هم در این دیدار با ادای احترام به خانواده شهدا گفت: وظیفه من بود که به دست بوسی خانواده شهدا بیایم.

اسماعیل رضایی افزود: من در عملیات های مختلف هم رزم پدران، برداران، همسران و فرزندان شهید شما بودم و قدوم شما را بر روی چشم می گذارم.

وی همچنین با انتقاد از برخی بی تدبیری های صورت گرفته طی چند سال گذشته در خصوص این پرونده گفت: اگر این بی تدبیری ها انجام نمی شد من در همان سال اول رضایت می دادم اما گرهی که با دست باز می شد را می خواستند با دندان باز کنند.

رضایی اظهار داشت: کسی را در آن سالها به عنوان مدیرکل محیط زیست استان منصوب کردند که نه تنها هیچ شناخت و آگاهی از محیط زیست نداشت بلکه سوء میریت او منجر به وقوع سه حادثه قتل در مناطق حفاظت شده، شد.

وی در ادامه از استقلال قوه قضائیه در این پرونده و در احقاق حق خود تقدیر کرد و گفت: در این جریان غیر از خدا کسی را نداشتم.

رضایی در ادامه با گرامیداشت یاد شهدا و ادای احترام به مقام شامخ آنان گفت: در هر زمینه ای که خانواده شهدا امر کنند اطاعت می کنم و اگر زمانی بزرگان طایفه تصمیم به بخشش گرفتند، قدوم خانواده شهدا را بر چشمانم خواهم گذاشت.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها