jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۳۵ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس، خبرنگاران رسانه‌های مختلف بین‌المللی با اشاره به حضور مردم ایران در مراسم روز قدس، سردادن شعارهای ضدآمریکایی، ضد اسرائیلی و ضدآل‌سعود توسط راهپیمایان را مخابره کردند.

به گزارش فارس، خبرنگار روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره این مراسم در صفحه توییتر شخصی خود نوشت: «امروز روز قدس در تهران یک دشمن جدید ایران یعنی عربستان سعودی به اسرائیل و آمریکا اضافه شده است.» خبرنگار روزنامه انگلیسی فایننشال‌تایمز مستقر در تهران هم در فضای مجازی درباره راهپیمایی روز قدس، از شعارها علیه آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود سخن گفت و نوشت: «راهپیمایان در روز قدس در تهران شعارهای جدیدی شامل نفرین بر خاندان آل‌سعود، مرگ بر بی‌بی‌سی و مرگ بر آل سعود سر دادند.» آسوشیتدپرس، در گزارشی درباره راهپیمایی روز قدس این‌طور نوشت: «ایرانی‌ها در مراسم سالانه حمایت از فلسطینیان در تهران شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند و برخی از حاضران پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند.» از سوی دیگر تلویزیون المنار لبنان در گزارشی درباره مراسم روز جهانی قدس در جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: تظاهرات گرامیداشت روز قدس سراسر ایران را فراگرفت. آحاد مختلف ملت ایران در تهران با شرکت در تظاهرات روز جهانی قدس، خشم و عصبانیت خود از رویکردهای استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشتند. تظاهرات روز جهانی قدس علاوه بر ایران در کشورهای دیگر از جمله افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، یمن، فلسطین و برخی دیگر از کشورهای اسلامی با استقبال گسترده مردمی برگزار شد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر