jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۹۳ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

متهم سابقه‌داری که با آزادی از زندان به کمین مشتریان بانک‌ها می‌نشست و پس از تعقیب آنها، پول‌هایشان را سرقت می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از اوایل امسال با شکایت مردی در رابطه با سرقت پول‌های موجود در خودرویش در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان خمین قرار گرفت.

شاکی در اظهاراتش گفت: پنج میلیون تومان از بانک وام گرفتم تا بتوانم با آن بخشی از بدهی‌ام را بپردازم و با بقیه آن هم هزینه‌های درمانی‌ام را تامین کنم. امروز با دریافت این مبلغ آن را داخل خودرویم گذاشتم و ادامه مسیر دادم. در میانه راه مجبور شدم برای خرید، خودرویم را در حاشیه خیابان پارک کنم و دقایقی وارد فروشگاهی شوم. فراموش کردم کیسه پول‌ها را نیز با خود ببرم. زمانی که بازگشتم دیدم کیسه پول‌ها سرقت شده، این درحالی بود که در خودرو تخریب نشده بود.

همزمان با این شکایت و تشکیل پرونده قضایی جستجو برای دستگیری سارق مرموز آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی این شهر شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. بررسی و تحقیق از این مالباختگان نشان می‌داد هر کدام از آنها از یک تا ده میلیون تومان از پول‌هایی که درون خودروهایشان گذاشته بودند سرقت شده است. در این مرحله ماموران خودروهای مالباختگان را بررسی کرده و مشخص شد قفل خودروها یا شیشه‌های آن تخریب نشده و به نظر می‌رسد این دزدی‌ها با شاه کلید انجام شده و احتمال این که متهم سابقه‌داری در این سرقت‌های سریالی نقش داشته باشد وجود دارد.

ماموران در این مرحله به بررسی بانک مجرمان حرفه‌ای در پلیس آگاهی پرداخته و توانستند مشخصات دزد حرفه‌ای را به‌دست آوردند که به شیوه‌ای مشابه سرقت می‌کرده و بیش از ده مرتبه در این شهر و دیگر شهرها به زندان رفته و یک ماه پیش از وقوع این دزدی‌ها با پایان یافتن محکومیتش از زندان آزاد شده بود . همین سرنخ و شیوه‌های سرقت کافی بود تا ماموران به این متهم سابقه‌دار ظنین شوند و او تحت تعقیب پلیس قرار گیرد. مخفیگاه‌های احتمالی او و نیز بانک‌هایی که احتمال می‌رفت متهم مشتریان آنجا را به دام بیندازد هم به‌طور نامحسوس زیرنظر گرفتند تا این‌که دو روز پیش ماموران هنگام گشتزنی در یکی از محله‌های شهرستان خمین دزد حرفه‌ای را در حال تعقیب یکی از مشتریان بانک شناسایی کردند و با تعقیب وی او را پیش از این‌که فرصتی برای سرقت پیدا کند، دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اظهارات ضد و نقیضی را بیان کرد اما در ادامه تحقیقات به سرقت پول مشتریان بانک‌های سطح شهرخمین اعتراف کرد و گفت: پول 27 مشتری بانک را دزدیده‌ام.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر