jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۹۱ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

کبد و 2 کلیه روحانی جوان به 3 بیمار هدیه شد

روحانی نابینا، پس از مرگ به بیماران زندگی بخشید

خانواده روحانی نابینا در آخرین شب قدر با اهدای اعضای بدن او به بیماران نیازمند، به وصیت فرزندشان عمل کردند. مرد جوان قبل از مرگ از خانواده‌اش خواسته بود در صورت مرگ مغزی اعضای بدن او را اهدا کنند.

به گزارش جام‌جم، سیداکبر نبوی، روحانی 35 ساله بهشهری که متاهل و دارای یک دختر خردسال بود، به‌دلیل ابتلا به تومور مغزی در سال 78 بینایی خود را از دست داد. او با وجود نابینایی همچنان به کسب تعالیم دینی پرداخت و در محافل مختلف نیز درس می‌داد. سیداکبر ده سالی می‌شد که امام جماعت مسجد سیدالشهدای قنبرآباد و امام جماعت حوزه علمیه خواهران شهرستان بهشهر بود.

دو ماه پیش بود که حال جسمانی‌اش وخیم و به بیمارستانی در شهرستان بهشهر منتقل و در آنجا بستری شد. پزشکان گفته بودند باید همچنان تحت مراقبت باشد. اما او آرام و قرار نداشت تا این‌که پس از بهبود نسبی از بیمارستان مرخص شد. روز هفتم تیر امسال همزمان با یازدهم ماه رمضان، پس از بازگشت از مسجد به خانه حالش بد شد و تشنج کرد. خانواده‌اش او را به بیمارستان رساندند که پزشکان گفتند او باید سریع‌تر به بیمارستانی در تهران منتقل شود، در غیر این صورت جانش را از دست می‌دهد. خانواده بلافاصله او را به بیمارستان سینای تهران منتقل کردند.

زمان بسرعت سپری می‌شد اما هیچ تغییری دروضعیت روحانی جوان به وجود نیامده بود.

عصر نوزدهم ماه رمضان بود که پزشکان به خانواده او گفتند روحانی جوان مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت او نیست. باشنیدن این حرف، مادر و پدر و دیگر اعضای خانواده باورشان نمی‌شد دیگر سیداکبر در میان آنها نخواهد بود و این آخرین دیدارشان با اوست. خانواده روحانی جوان زمانی که متوجه شدند دیگر امیدی برای نجات و بازگشت فرزندشان به زندگی نیست، به یاد حرف‌های او افتادند که می‌گفت انفاق فقط به مال نیست. سیداکبر پیش از این از خانواده‌اش خواسته بود اگر دچار مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را به بیماران هدیه کنند. چهارشنبه گذشته آنها پس از مشورت با یکدیگر تصمیم گرفتند برگه اهدای عضو را امضا کنند و پنجشنبه در آستانه سومین شب لیله‌القدر، به واحد پیوند فراهم‌آوری اعضای بیمارستان سینای تهران رفتند و برگه‌های رضایت را امضا کردند. ساعت 14 و 10 دقیقه بعد از ظهر پنجشنبه هجدهم تیر پدر و برادر سیداکبر برای آخرین بار با او وداع کردند. هرچند این دوری برایشان سخت بود اما خوشحال بودند که او با اهدای اعضای بدنش به سه بیمار زندگی تازه‌ای بخشیده است. سپس وی به اتاق عمل انتقال یافت و کبد او برای پیوند به بیمارستان نمازی شیراز و دو کلیه‌هایش برای پیوند به دو بیمار در دو بیمارستان تهران منتقل شد.

سیدبانو مادر این روحانی جوان به جام‌جم گفت: فرزندم بسیار صبور و مهربان و در کار خیر همیشه پیشقدم بود. خوشحالم که توانستم به آخرین خواسته او که اهدای اعضای بدنش بود، عمل کنم. امیدوارم سه بیماری که اعضای بدن فرزند مهربانم در وجودشان است، شکرگزار خدا باشند و وجودشان مملو از صبر، مهربانی و خداپرستی باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر