jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۵۵۵۰ ۱۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۴۲

در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا علی ارسلان و امیرحسین حسینی به مدال طلا دست یافتند عرفان سعادتی‌فر و میثم دلخانی هم صاحب مدال نقره و برنز شدند.

کسب ۲ طلا، یک نقره و یک برنز در روز نخست

به گزارش فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی جوانان قهرمانی آسیا از دیروز با برگزاری مسابقات کشتی فرنگی در میانمار در حال برگزاری است.

در این رقابت‌ها که 6 نماینده ایران به روی تشک رفتند، علی ارسلان و امیرحسین حسینی در اوزان 66 و 120 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و عرفان سعادتی‌فر و میثم دلخانی در اوزان 60 و 55 کیلوگرم به ترتیب به مدال نقره و برنز رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران ایران در روز نخست به شرح زیر است:در وزن 66 کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و سوم به ترتیب کشتی‌گیرانی از قزاقستان و ژاپن را ضربه کرد و به دیدار فینال راه یافت. ارسلان در این دیدار با نتیجه 9 بر 2 از سد کشتی‌گیر ازبکستانی گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 97 کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف تاجیکستانی را ضربه فنی کرد. وی در دور سوم نیز با ضربه فنی از سد حریف قرقیزستانی گذشت. حسینی در دیدار فینال نیز با نتیجه 3 بر صفر حریف چینی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 60 کیلوگرم عرفان سعادتی‌فر پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 حریف قزاقستانی را شکست داد. او در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر 3 از سد کشتی‌گیر چینی گذشت و به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار مقابل حریف هندی با نتیجه نزدیک 4 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 55 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کشتی‌گیر تایلندی را مغلوب کرد اما در دور سوم با نتیجه یازده بر صفر مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. دلخانی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 حریفی از چین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 84 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتیجه 6 بر یک کشتی‌گیر چینی را شکست داد و در دور دوم با نتیجه 9 بر یک مغلوب حریف قزاق شد و به دیدار رده‌بندی رفت. فلاح در این دیدار مقابل کشتی‌گیر کره‌جنوبی ضربه فنی شد و به عنوان پنجم بسنده کرد.

در وزن 74 کیلوگرم کیوان رضایی در دور نخست کشتی‌گیری از ویتنام را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد اما در دور بعد با نتیجه 5 بر 7 مغلوب حریف کره‌جنوبی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، رضایی از دور رقابت‌ها کنار رفت. امروز جمعه و در دو وزن باقی مانده، علیرضا کارگر در وزن 50 کیلوگرم و پوریا عباسی در وزن 125 کیلوگرم برای تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران به میدان می‌روند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر