jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۵۴۷۲ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۴

وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق از استرداد ۴۳۰۰ قطعه اثر باستانی که به خارج از این کشور قاچاق شده بود، خبر داد.

استرداد ۴۳۰۰ اثر باستانی به عراق

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت گردشگری عراق ضمن اعلام استرداد ۴۳۰۰ قطه اثر باستانی، یادآور شد: چندین طرح بازسازی آثار باستانی به اتمام رسیده و این آثار آماده استقبال از بازدیدگنندگان است.

«عادل شرشاب» وزیر گردشگری و آثار باستانی در کنفرانس مطبوعاتی در مقر موزه ملی بغداد، گفت: با همکاری وزارت امور خارجه عراق توانستیم فروش آثار باستانی را متوقف کرده و ۴۳۰۰ قطعه باستانی قاچاق شده را به کشور بازگردانیم.

وی با بیان اینکه وزارت گردشگری به دنبال بازگشایی آثار باستانی مرمت شده است، افزود: این وزارتخانه در تلاش است تعدادی از آثار باستانی از جمله بابل، الأهوار، الورکاء را به لیست میراث جهانی اضافه کند و انتظار می رود که در سال ۲۰۱۶ این امر محقق شود.

گفتنی است آثار باستانی عراق بعد از حمله آمریکا به این کشور در سال ۲۰۰۳ در معرض غارت و چپاول قرار گرفت و بعد از آن نیز گروهک تروریستی داعش دو شهر تاریخی «نمرود» و «الحضر» در استان نینوا و همچنین آثار موزه موصل را تخریب کرد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر