jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۵۴۷۲   ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۴

وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق از استرداد ۴۳۰۰ قطعه اثر باستانی که به خارج از این کشور قاچاق شده بود، خبر داد.

استرداد ۴۳۰۰ اثر باستانی به عراق

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت گردشگری عراق ضمن اعلام استرداد ۴۳۰۰ قطه اثر باستانی، یادآور شد: چندین طرح بازسازی آثار باستانی به اتمام رسیده و این آثار آماده استقبال از بازدیدگنندگان است.

«عادل شرشاب» وزیر گردشگری و آثار باستانی در کنفرانس مطبوعاتی در مقر موزه ملی بغداد، گفت: با همکاری وزارت امور خارجه عراق توانستیم فروش آثار باستانی را متوقف کرده و ۴۳۰۰ قطعه باستانی قاچاق شده را به کشور بازگردانیم.

وی با بیان اینکه وزارت گردشگری به دنبال بازگشایی آثار باستانی مرمت شده است، افزود: این وزارتخانه در تلاش است تعدادی از آثار باستانی از جمله بابل، الأهوار، الورکاء را به لیست میراث جهانی اضافه کند و انتظار می رود که در سال ۲۰۱۶ این امر محقق شود.

گفتنی است آثار باستانی عراق بعد از حمله آمریکا به این کشور در سال ۲۰۰۳ در معرض غارت و چپاول قرار گرفت و بعد از آن نیز گروهک تروریستی داعش دو شهر تاریخی «نمرود» و «الحضر» در استان نینوا و همچنین آثار موزه موصل را تخریب کرد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها