jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۵۱۲۳   ۱۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۷

جام جم ورزشی: سرالکس فرگوسن سرمربی اسبق منچستریونایتد به عنوان برترین مربی تاریخ لیگ برتر انگلیس برگزیده شد.

الکس فرگوسن برترین مربی تاریخ لیگ برتر انگلیس شد

به گزارش جام جم ورزشی ، اتحادیه فوتبال انگلیس الکس فرگوسن را به عنوان برترین مربی تاریخ لیگ برتر این کشور انتخاب کرد که با توجه به تعداد افتخارات و جام های این مربی اسکاتلندی در منچستریونایتد اتفاق عجیبی نیست.

سرالکس فرگوسن از نظر کسب جام رکورددار است. او همچنین در تمام 21 دوره حضورش در رقابت‌های لیگ برتر موفق شد تیمش را در بین 4 تیم اول قرار دهد و 13 بار نیز به مقام قهرمانی دست یافت. الکس فرگوسن 810 بازی را در لیگ برتر تجربه کرد و با میانگین 2.16 بعد از مورینیو و پیگرینی، از نظر آماری در میانگین امتیازات، بهترین است .آرسن ونگر نیز با کسب 3 جام در 19 فصل حضورش در رده دوم قرار دارد، او میانگین 1.99 امتیاز را ثبت کرده است. خوزه مورینیو سرمربی چلسی، در پنج فصل حضورش در چلسی، 3 بار قهرمان شده است و با میانگین 2.29 در رده سوم قرار دارد.

در فهرستی که گاردین ارائه کرده روبرتو مانچینی، مانوئل پلگرینی، کنی دالگلیش، کارلو آنچلوتی، رافائل بنیتس ، جرارد هولیر و روی ایوانز رده های بعدی فهرست برترین مربیان لیگ برتر انگلیس را اشغال کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر