jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۲۶۷۸   ۰۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۰

لاوروف دردیدار با ولید معلم تاکید کرد

حمایت روسیه از دولت سوریه در جنگ با تروریسم

وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای سوری خود در مسکو بر ادامه همبستگی با دمشق در مبارزه با تروریسم و لزوم تعلل نکردن در فرایند سیاسی این کشور تاکید کرد.

حمایت روسیه از دولت سوریه در جنگ با تروریسم

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، سرگئی لاوروف در دیدار ولید معلم در مسکو (پایتخت روسیه) گفت: امروز وقتی خطر تروریسم همه منطقه خاورمیانه را تهدید می کند، شایسته است که بهانه ای برای تعلل در فرایند سیاسی وجود نداشته باشد.

وی بر همبستگی روسیه با مبارزه ملت سوریه علیه گروههای تروریستی تاکید کرد.

لاوروف تأکید کرد که سفر ولید معلم به روسیه فرصتی خوب برای تبادل آرا درباره تحولات سوریه و مسائل مربوط به این کشور و روابط دو جانبه است.

وزیرخارجه روسیه گفت: اما مسأله مهمتر پایبندی به توافقهایی است که برای حل سیاسی بحران بر اساس توافق بین همه طیفهای سوری حاصل شده است.

لاوروف خاطرنشان کرد: امیدواریم که دوستان سوری امروز ما را از ارزیابی خود از اوضاع کنونی و دیدگاهشان درباره تلاشهای همه طرفهایی که با خطر تروریسم مواجه هستند، و همچنین دیدگاهشان درباره فرایند سیاسی، مطلع کنند.

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که این کشور به حمایت از سوریه در جنگ با گروه های تروریستی ادامه خواهد داد.

وی افزود: روسیه فعالانه با دیگر کشورهای منطقه و اروپا و آمریکا تعامل دارد تا همه درباره اولویتها در خطوط سیاسی مشترک در خاورمیانه، به توافق برسند.

وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار از تلاشهای روسیه جهت یافتن راه حل های سیاسی برای بحران کشورش قدردانی کرد.

ولید معلم با انتقاد از سیاستهای واشنگتن گفت: آمریکا حمایت خود از تروریستها را پنهان نمی کند.

وی خاطرنشان کرد که آمریکایی ها اخیرا 2100 جنگجو را که به سلاح های آمریکایی مسلح شده اند به جنوب سوریه اعزام کرده است، و این یکی از موارد سیاستهای یک بام و دو هوای آمریکا در موضوع سوریه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها